fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin na uprawnienia w 2 częściach

Kandydat przystępując do egzaminu na uprawnienia budowlane, musi rozwiązać test i pozytywnie zaliczyć egzamin ustny. Przez wielu test jest uznawany za najprostszą część egzaminu. Jednak do zaliczenia testu trzeba odpowiednio się przygotować, uzupełnić na przykład notatki i swoją wiedzę. Statystyki dotyczące zdawalności w latach poprzednich wskazują, że zdawalność na uprawnienia spada. Pytania są trudne i brak dostatecznej wiedzy z pewnością nie pomaga zaliczyć egzaminu. Zestawy pytań są przygotowywane przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną, więc można mieć pewność, że są na wysokim poziomie (testy 2021 uprawnienia).

Jak wygląda test na egzaminie?

Formalności przed egzaminem

Kandydat na około miesiąc przed egzaminem otrzymuje pismo pocztą z informacją, czy został dopuszczony do egzaminu. W piśmie zostaje podana także data i miejsce, w którym należy stawić się na egzamin. Po otrzymaniu pisma kandydat umieszcza opłatę dotyczącą postępowania kwalifikacyjnego. Podchodząc do egzaminu, kandydat po kilku godzinach od zakończenia testu poznaje wyniki. Ogłaszają je członkowie komisji. Pozytywny wynik testu pozwala kandydatowi na podejście do części ustnej, a kolejność jest zazwyczaj alfabetyczna (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania).

Forma egzaminu pisemnego

Egzamin pisemny ma formę testu (program egzamin uprawnienia 2021). Tylko jedna odpowiedź jest poprawna, z pośród trzech. Czas egzaminu pisemnego, liczba pytań i zakres, zależy od tego, o jaki rodzaj specjalności kandydat się stara. Data i godzina egzaminu obowiązuje wszystkie izby okręgowe i jest taka sama dla każdej z nich. Okręgowa izba inżynierów określa natomiast miejsce, w którym odbędzie się egzamin pisemny.

Jakie pytania mogą paść na egzaminie?

Pytania o aktualne przepisy są najczęściej zadawanymi pytaniami na egzaminie pisemnym, i ich liczba w testach jest bardzo duża. Izba Inżynierów Budownictwa publikuje przed egzaminami wykaz aktów i norm, których znajomość jest obowiązkowa, i komisja także wymaga ich na egzaminie. W bazie pytań kandydat znajdzie ich kilka tysięcy. Podając specjalność i rodzaj uprawnień można rozwiązać test pod danym kątem, i w ten sposób uczyć się do egzaminu (program do egzaminu na uprawnienia na komputer).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com