fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Aby uzyskać uprawnienia budowlane należy zdać egzamin ustny oraz pisemny. Pierwszą część stanowi egzamin pisemny, który ma formę testu jednokrotnego wyboru (egzamin na uprawnienia budowlane). W zależności od zakresu oraz rodzaju uprawnień wybranych przez kandydata zostaje określany czas trwania egzaminu oraz wymagana liczba poprawnych odpowiedzi.

Egzamin na uprawnienia budowlane bez ograniczeń

Taki egzamin trwa 135 minut i jest złożony z 90 pytań testowych. Aby uzyskać pozytywny wynik należy odpowiedzieć poprawnie na przynajmniej 68 pytań.

Test składa się z 63 pytań z prawa budowlanego oraz aktów wykonawczych (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane). Z kolei 18 pytań dotyczy warunków BHP przy wykonywaniu prac budowlanych. Natomiast 9 pytań jest związanych z postępowaniem administracyjnym.

Egzamin dla uprawnień odrębnych do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi

Egzamin dla ww. uprawnień trwa 115 minut i zawiera 75 pytań testowych. Istotnie, aby uzyskać pozytywny wynik na egzaminie trzeba odpowiedzieć poprawnie na 57 pytań.

Test zawiera 53 pytania z prawa budowlanego i aktów wykonawczych. 7 pytań związanych jest z postępowaniem administracyjnym, a 15 z przepisami BHP. Z kolei 6 pytań dotyczy postępowania administracyjnego.

Egzamin dla uprawnień łącznych do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie

Egzamin dla ww. uprawnień trwa 90 minut i składa się z 60 pytań testowych (materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane). W celu uzyskania pozytywnego wyniku należy udzielić przynajmniej 45 dobrych odpowiedzi.

W skład testu wchodzą 42 pytania z prawa budowlanego i aktów wykonawczych. 12 dotyczy warunków BHP, z kolei 6 związanych jest z postępowaniem administracyjnym.

Egzamin dla uprawnień odrębnych do kierowania robotami budowlanymi lub projektowania w ograniczonym zakresie

Egzamin pisemny na ww. uprawnienia trwa 70 minut i zawiera 45 pytań testowych. Aby uzyskać pozytywną ocenę z egzaminu trzeba odpowiedzieć poprawnie na przynajmniej 34 pytania (program na uprawnienia budowlane).

Test składa się z 32 pytań z ustawy prawa budowlanego. Z kolei 9 pytań dotyczy przepisów BHP, a 4 – postępowania administracyjnego.

Istotną informacją jest fakt, iż osoby posiadające tytuł mistrza, które starają się o uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie podchodzą do testu złożonego z 45 pytań. Zdanie egzaminu zapewni udzielenie przynajmniej 34 poprawnych odpowiedzi. Taki egzamin trwa z kolei 70 minut (uprawnienia budowlane – egzamin).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com