fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Na ścianach jak i suficie często osiada kurz. Nasze domowe zwierzaki jak psy i koty lubią ocierać się o ściany. Również dzieci czasem użyją ściany jako podłoża do swoich rysunków. (uprawnienia budowlane) Do tego dochodzą plamy po rozlanej kawie czy innym napoju albo tłuste plamy od pryskającego oleju. Jako, że nowoczesne farby do ścian i sufitów zawierają żywice polimerowe, można je umyć. Należy jednak przed umyciem takiej ściany sprawdzić jej zmywalność, ponieważ farby różnią się parametrami i jakością .(uprawnienia budowlane testy) Dlatego warto zawsze stosować farby o najwyższej klasie odporności na szorowanie co w przyszłości zaowocuje nam możliwością łatwego czyszczenia powstałych zabrudzeń. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni jakiej farby użyliśmy do malowania ściany, warto zrobić test wytrzymałości powłoki i przetrzeć wilgotną szmatką w miejscu mało widocznym tak by w razie niepowodzenia powstała usterka nie była widoczna. Problem pojawia się jeśli przemalowaliśmy intensywny kolor na jasny przy użyciu słabej jakości farby. W takim wypadku czyszczenie i szorowanie ściany może przyczynić się do powstania plam. W takiej sytuacji konieczne będzie malowanie całej ściany, a nawet pomalowanie całego pokoju.

Jak skutecznie czyścić ściany i sufity?
Jak skutecznie czyścić ściany i sufity ?

Co wpływa na skuteczność usuwania plam

Na skuteczność usunięcia zabrudzeń ściany wpływa przede wszystkim gładkość podłoża. Jeżeli ściany są chropowate i wykończone jedynie tynkiem, bądź do jej malowania użyto farby strukturalnej, będzie to znacznie trudniejsze. Dużo lepiej wygląda sytuacja na ścianach pokrytych równą gładzią szpachlową, gdzie zmywanie zabrudzeń będzie na pewno prostsze i skuteczniejsze. (uprawnienia architektoniczne)
Warto zauważyć że bardziej odporne na zmywanie są farby z połyskiem lub w kolorach pastelowych niż ciemne farby matowe. Przy tego typu farbach trzeba być bardziej delikatnym by nie wymyć substancji matujących co doprowadzi do powstanie błyszczących plam. Inaczej sprawa wygląda przy farbach o wysokim połysku, ponieważ ze względu na wysoką zawartość żywicy, farba ta jest mniej chłonie zabrudzenia dlatego plamy dużo łatwiej z niej schodzą. (uprawnienia budowlane egzamin ustny)

Silne zabrudzenia

Jeżeli na ścianie mamy mocne zabrudzenia, warto przeczyścić całą płaszczyznę ściany aby nie doprowadzić do powstania różnic, które będą widoczne na dużych powierzchniach. Zanim jednak przystąpimy do mycia , warto oczyścić ściany z kurzu i pajęczyn, by nie rozmazać ich na pozostałej powierzchni ściany. Najlepszą opcją będzie użycie w tym celu odkurzacza. (uprawnienia budowlane) Nigdy nie zostawiajmy plamy by zdążyła się ona weżreć w ścianę, ponieważ doprowadzimy do tego, że jej usunięcie będzie niemalże nierealne. Do silnych zabrudzeń możemy użyć specjalnego mydła lub płynu do naczyń, który zawsze w domu posiadamy. Pamiętajmy, by zawsze używać do tego czystej szmatki lub gąbki.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com