fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Odnowienie boazerii nie jest trudne. Wymaga jednak staranności oraz zastosowania odpowiednich preparatów. Przedstawimy jak malować boazerię by nie tylko wyglądała ładnie ale również była trwała. Boazeria zaczęła być popularna już w latach 70. Dlatego w wielu starszych domach może nadal być wystrojem wnętrza. Co w sytuacji gdy chcemy na nowo zaaranżować mieszkanie? (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Całkowite usunięcie boazerii wiąże się z dużym remontem i kosztami. Jeżeli deski są w dobrym stanie, warto nadać im nowy wygląd. Podpowiadamy jak odnowić boazerie. Dawniej do malowania boazerii stosowano lakier do drewna oraz farby olejne w kolorach drewna. Obecnie na rynku jest mnóstwo nowoczesnych produktów, które można użyć do wykańczania elementów z drewna. Boazerie można wykończyć zgodnie z własną wizją, można ją skrócić, przerobić lub inaczej zamocować. Jeżeli lubisz eksperymentować, wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. (uprawnienia budowlane)

Jak odnowić starą boazerię
Jak odnowić starą boazerię

Kiedy należy całkowicie usunąć starą powłokę z drewna

Jeżeli na starej boazerii farba lub lakier się łuszczy, całkowicie odchodzi od podłoża albo stara powłoka jest nałożona niestarannie i widać nierówną powierzchnie, należy ją usunąć. Dodatkowo jeżeli mamy zamiar użyć inny rodzaj produktu niż jest aktualnie zastosowany, trzeba deski zeszlifować do surowego drewna. Dzięki temu nowa powłoka będzie najlepsza i długo zachowa swój dobry wygląd. (uprawnienia budowlane testy) Starą farbę lub lakier można usunąć z boazerii również przy użyciu specjalnych środków chemicznych. Pozwalają one zmiękczyć powłokę dzięki czemu można ją łatwo usunąć szpachelką. Jest to świetne rozwiązanie do miejsc trudno dostępnych dla szlifierki. Po usunięciu powłoki preparatem chemicznym, podłoże należy przemyć wodą z lekkim detergentem i pozostawić do wyschnięcia. Innym rozwiązaniem jest również użycie opalarki. Rozgrzane powietrze również spulchni farbę. Należy jednak uważać ponieważ zbyt wysoka temperatura powietrza z opalarki może uszkodzić boazerie, a nawet doprowadzić do pożaru.

Jaki papier użyć do szlifowania boazerii

Im mniejsza gradacja papieru ściernego, tym więcej usuwa materiału i na odwrót. Do usunięcia lakieru z drewna można użyć kilku papierów ściernych o różnej gradacji. Ważne by stosować granulacje od najmniejszej i kończąc na największej. Do samego zmatowienia powłoki należy użyć gradacji od 180-240. Istotne jest również to, że drewna należy szlifować wzdłuż włókien. (akty uprawnienia budowlane)

Odnawianie boazerii z efektami specjalnymi

Ciekawym rozwiązaniem na wykończenie boazerii jest użycie kilku różnych produktów. Ciekawy efekt uzyskamy kładąc pierwszą warstwę z ciemnej lakierobejcy, a dwie kolejne lakierem bezbarwnym. Zabieg ten stworzy półprzezroczystą powłokę z widocznymi słojami drewna. Innym rozwiązaniem jest położenie pierwszej warstwy emalia w kolorze. (segregator uprawnienia budowlane) Następne warstwy z lakieru bezbarwnego pozwolą uzyskać efekt kryjący, ale podkreślający kształt i kierunek słojów. Boazerie można również pomalować w dwóch lub więcej kolorach na raz tworząc nowoczesne aranżacje. Tu dostajemy pełne pole do popisu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com