fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie

Płyty styropianowe używane są jedynie do izolacji termicznej pod wodne ogrzewanie podłogowe. Ich główną cechą są bardzo dobre parametry, jeśli chodzi o zatrzymywanie ciepła. To istotny element w przypadku ogrzewania podłogowego. Dzięki temu można jeszcze bardziej zniwelować koszty energii, a to przekłada się na nie tylko lepszy komfort cieplny, ale i życiowy. (program egzaminu na uprawnienia)

Izolacja podłogi płytami styropianowymi
Izolacja podłogi płytami styropianowymi

Folie metalizowane

Ważnym elementem takich płyt są warstwy srebrnej tkaniny polipropylenowej lub folii metalizowanej. Te stanowią dodatkową barierę dla ciepła. Ogromnym plusem jest to, że folia jest częścią płyt styropianowych, co za tym idzie, nie trzeba jej dodatkowo układać pod ogrzewaniem podłogowym. To wiąże się z ogromną oszczędnością czasu oraz nerwów. Nie trzeba martwić się pilnowaniem folii, poprawianiem jej, przesuwaniem czy dopasowywaniem, aby nic nie uległo zniszczeniu czy źle się nie ułożyło. (uprawnienia budowlane 2022)

Montaż

W przypadku płyt styropianowych montaż jest szybki i łatwy. (uprawnienia budowlane kontakt) Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które już na starcie niwelują duże problemów. Same folie, które oszczędzają sporo czasu i nerwów (co opisane powyżej) mają również dużą wytrzymałość mechaniczną, dzięki czemu nie pękają podczas montażu. To jednak nie wszystko, wiele takiego typu płyt jest tak projektowanych, aby nie stanowiły problemu w przypadku konieczności mocniejszego zakotwiczenia rur w izolacji. To głównie w przypadkach minusowych temperatur, gdy dochodzi do dużych naprężeń w rurkach. Dzięki temu nawet w takich warunkach można z nimi swobodnie pracować. Najważniejsza cecha, która przyśpiesza i ułatwia cały montaż to specjalna konstrukcja zakładek na klej, która pozwala na precyzyjne łączenie płyt ze sobą. To cecha redukuje do minimum ryzyko powstawania mostków termicznych. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Ogrzewanie podłogowe

Płyty styropianowe używane są jedynie z ogrzewaniem podłogowym. Wzmacniają one najważniejsze cechy takiego systemu, dzięki czemu zapewniają jeszcze lepszy komfort cieplny i psychiczny. Jeśli chodzi o zalety takiego rozwiązania, warto wspomnieć o: (akty prawne uprawnienia budowlane)

  • Szybkim montażu;
  • Ekologiczności całego systemu;
  • Zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie;
  • Możliwość połączenia całości z energią ze źródeł odnawialnych, np. fotowoltaiką;
  • Wyższym bezpieczeństwie;
  • Łatwym użytkowaniu (termostaty);
  • Równomiernej dystrybucji ciepła;
  • Mniejszej ilości alergenów.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com