fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Izolacja akustyczna w domach szeregowych

Dobrym rozwiązaniem na akustyczną izolację może być montowanie na ścianach oddzielających mieszkania akustycznych paneli, które wpływają na redukcję czasu związanego z pogłosem. Sprawiają one także, że w pomieszczeniu jest znacznie ciszej. W efekcie wyższy poziom chłonności dźwięku u sąsiada w pomieszczeniu wpłynie na niższy automatycznie poziom hałasu w sąsiadującym mieszkaniu pomimo, że niezmieniona staje się akustyczna izolacyjność samej rozdzielającej ściany.  Akustyczne rodzaje paneli z mineralnej wełny dodatkowo spełniają dekoracyjne funkcje. Warto zaznaczyć tu, że im wyższa jest wartość wskaźnika akustycznej izolacyjności R’ai, tym lepsze zdolności są w przegrodzie na przenikanie powietrznych dźwięków.  (uprawnienia budowlane segregator)  

Izolacja akustyczna w domach szeregowych
Izolacja akustyczna w domach szeregowych

Dźwięki uderzeniowe

Bardziej trudnym problemem staje się wyeliminowanie uderzeniowych dźwięków, jakie nazywa się materiałowymi. W związku z tym rzeczą istotną jest odpowiednie zaprojektowanie domów w szeregowych zabudowach. Podstawą jest to, aby w mieszkaniu podłoga była wykonana w technologii pływającej. Musi ona posiadać odpowiednie dylatacje z mineralnej szklanej albo skalnej wełny. Może to być też inny elastyczny rodzaj materiału. Zalicza się do nich np. specjalny uelastyczniony styropian. Ważne jest także to, żeby dane elementy w stropie domu szeregowego stanowiły niezależnie pracujące konstrukcje.  (uprawnienia budowlane 2022) 

Poprawnie ułożona posadzka

Mając ulokowaną łazienkę sąsiada przy sypialni innego sąsiada trzeba pamiętać o odpowiednim ułożeniu posadzki, a w szczególności tej, jaką układa się z ceramicznych płytek. Często wkoło ścian układa się z płytek cokolik i łączy się go za pomocą sztywnej fugi. Rozwiązanie to sprawia, że uderzeniowe dźwięki pochodzące z podłogi przechodzą na ścianę i dalej transmituje się je do innych pomieszczeń. Między innymi są to pomieszczenia znajdujące się u sąsiada. Przewidzieć trzeba dylatacyjną szczelinę w czasie montowania płytek. Bardzo często takie zjawisko pojawia się w czasie obudowania wanny, jaką mocuje się do ściany. Deweloper posiada obowiązek przekazania nabywcy informacje odnośnie wykończenia mieszkania. Kiedy nabywca nie jest zawodowo związany z branżą budowlaną, w takim wypadku nie zna on wszystkich zasad jakie wiążą się z dobrymi budowlanymi praktykami. Prace związane z wykończeniem pomieszczeń nie muszą posiadać uzyskania pozwoleń.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Monolityczna stropowa płyta

Mając do czynienia z pojedynczą wspólną monolityczną stropową płytą, która obejmuje dwa albo więcej domów, dźwięki pochodzące materiałową drogą od jednego z sąsiadów transportowane są po twardych konstrukcyjnych materiałach w każdym kierunku.   (program egzaminu na uprawnienia)  Akustyczne adaptacje w takim wypadku nie przynoszą rezultatów, jakie byłyby zadowalające. Niekorzystne podobne zjawisko może zachodzić, kiedy występuje odbicie lustrzane w układzie mieszkań oraz gdy na ścianie, jaka rozdziela dwa domy znajdują się schody opierające się na wspólnym żelbetowym nośnym elemencie, bądź też stalowym. Drgania pojawiające się w związku z użytkowaniem schodów przez jednego z sąsiadów powodują, że poprzez materiałową drogową konstrukcję będzie je słychać w mieszkaniu obok. (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com