fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Inżynieria sanitarna

Inżynieria sanitarna to techniczna zasada naukowa jaka zajmuje się robieniem higienicznych i prozdrowotnych miejsc pracy i spędzania czasu ludzi, obejmuje wodociągi, kanalizację, sprzęty do czyszczenia wody czy ścieków. Inżynieria środowiska to dział naukowy i techniki jaki używa sposobu technicznego w ochronie i formowaniu środowiska. (program egzaminu na uprawnienia) Inżynieria wodna to techniczna dyscyplina naukowa jaka zajmuje się zagadnieniami stawiania portów, zapór, kanałów i regulowania rzek. Inżynieria wojskowa to dział wiedzy wojskowej jaki stanowi element sztuki wojennej i dział ogólnych nauk, w jej skład wchodzą minerstwo, drogownictwo, mechanizacja robót inżynierskich itp. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Inżynieria sanitarna
Inżynieria sanitarna

Inżynieria chemiczna

Inżynieria chemiczna to nauka o reakcjach i procesach jednostkowych używanych w przemyśle chemicznym i pokrewnych branżach, kontroluje operacje i procesy jednostkowe z punktu patrzenia statycznego i kinetycznego i patrząc na kompleksowe zjawiska przypływowe, cieplne oraz dyfuzyjne kieruje do otrzymania ilościowego ujęcia, jakie pozwoli na przewidywanie operacji albo procesu w wybranej skali. (akty prawne uprawnienia budowlane) Inżynieria genetyczna to nauka używana do teoretycznych nauk genetyki w hodowlach zwierząt czy roślin. Inżynieria lądowa to techniczna nauka, badająca zagadnienia robienia jezdni, kolei czy mostów. Inżynieria materiałowa to nauka zajmująca się kontrolowaniem formy materiałów i polepszaniem ich. Inżynieria reakcji chemicznych to inżynieria chemiczna jaka zajmuje się procesami jednostkowymi, aby lepiej poznać ich przebieg.

Inżynier to fachowiec, który ma wyższe wykształcenie w jakiejś dziedzinie wiedzy technicznej. (uprawnienia budowlane program)

Iskiernik

Iskiernik to urządzenie zazwyczaj posiadające dwie elektrody rozdzielone dielektrykiem, wśród jakich zachodzi wyładowanie iskrowe. Iskiernik ochronny to taki jaki przeznaczony bywa do ochrony sprzętu elektrycznego przed spięciami. Iskiernik pomiarowy to iskiernik tak stworzony, by dało się nim mierzyć wartości szczytowe napięć na podstawie normalnej odległości wśród jego dwiema elektrodami. Iskiernik trójelektrodowy znormalizowany to taki jaki używany bywa w technice samochodowej do mierzenia napięcia powtórnego cewek zapłonowych. Iskra to krótkie zjawisko niedługiego świecenia, charakteryzuje się wyładowaniem przebijającym. Iskra zapłonowa to wyładowanie elektryczne wśród elektrodami świecy zapłonowej, spowodowane impulsem napięcia, jaki powstał w uzwojeniu powtórnym cewki. Iskrochron to sprzęt jaki zapobiega wydostawaniu się z kominów iskier niesionych poprzez spaliny i używa się na kominach czy rurach wydechowych. Iskrownik to sprzęt do robienia prądu elektrycznego wysokiego napięcia i robiący przeskok iskry wśród elektrod świecy zapłonowej i zrobiony bywa z magnesu. (uprawnienia budowlane 2021)

Iperyt

Iperyt to siarczek fi, bojowy środek trujący z grupy parzących, jest to bezkolorowa ciecz o słodkim zapachu musztardy (stąd potoczna nazwa gaz musztardowy), szkodliwy dla płuc i skóry. Iporka to zastrzeżona dla firmy RFN nazwa handlowa piankowego materiału mocznikowo-formaldehydowego. Używany jako izolacja cieplna i akustyczna, posiada dobre właściwości izolacyjne i niedużą masę, jest mało wytrzymały mechanicznie i posiada dużą podatność na wilgoć. Ipsofon to sprzęt do samoczynnego odbierania i zapisywania komunikatów wysyłanych przez telefon. Irradiacja to złudzenie optyczne jakie objawia się tym, że przedmiot się powiększa na ciemnym tle. (uprawnienia budowlane kontakt) Iryd to pierwiastek chemiczny triady osmu w ósmej grupie układu okresowego, liczba atomowa 77. Iryzacja to tęczowe kolory pojawiające się w rezultacie interferencji światła białego.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com