fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Inteligentne mieszkania

Inteligentne technologie są obecne między nami w każdej z dziedzin naszego życia. Za ich pomocą klasyczne produkty uzyskują nowe funkcjonalności. Bardzo szczególnym miejscem na użycie inteligentnych technologii jest dom i jego otoczenie. Z tego też względu inteligentne urządzenia zawitały w nim jako brama wjazdowa, garażowa czy drzwi. Kiedy dokonamy analizy różnych dziedzin w życiu oraz ich funkcjonalności, połączenie ich do Internetu staje się kolejnym z etapów rozwijania się usług oraz produktów. To właśnie Internet rzeczy wyznacza na ten moment organizację naszego całego życia. Ludzie stają się „smart”. Proponowana gama konsumenckich rozwiązań pozwala zwiększyć bezpieczeństwo oraz wygody użytkowników. Może on zdalnie zrobić zakupy, sterować sprzętem, monitorować pogodę bądź chronić swoje osobiste dobra. (uprawnienia budowlane cennik) 

Inteligentne mieszkania
Inteligentne mieszkania

Inteligentny dom

Wykorzystywana za pomocą telefonu geo-lokalizacja przyczynia się do tego, że dany dom zyskuje miano inteligentnego. Za pomocą tej funkcji brama na posesję wykryje osobę użytkującą, kiedy ta będzie znajdować się w pobliżu i zacznie się ona otwierać. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy zamieszkuje się przy ruchliwej ulicy, bądź w miejscach, gdzie wjazd na posesję i oczekiwanie na otwarcie się bramy powoduje często tamowanie ruchu innych pojazdów. Dla mieszkańców inteligentny dom daje wiele korzyści. Należą do nich przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa oraz posiadanie nad domem kontroli. Do aplikacji dostęp zabezpiecza indywidualne hasło. System szyfrowania z kolei oparty jest o technologię, jaką wykorzystuje mobilna bankowość. Domownicy w związku z tym mogą spokojnie spać.  (uprawnienia budowlane program) 

Rozwijanie mobilnych technologii

Rozwijające się technologie mobilne i coraz to większy dostęp do sieci otwiera kolejny z etapów w procesie ewoluowania Internetu rzeczy. Zmiany, jakie zaszły w garażowych bramach, wejściowych drzwiach czy bramach wjazdowych sprawiają, że użytkownik bez problemu może się z nimi porozumiewać. Inteligentny dom może mieć podpiętą do systemu furtkę, tarasowe drzwi bądź też boczne garażowe drzwi. W związku z tym użytkownik zyskuje stały kontakt ze swoim domem, niezależnie od tego, gdzie w danym momencie się znajduje. Obsługa opiera się o telefon bądź tablet z zainstalowaną odpowiednią sterującą aplikacją. Za jej pomocą można ustawić scenariusz dnia i zaplanować np. kiedy brama bądź drzwi mają się zamknąć bądź otworzyć.  (uprawnienia budowlane 2023)  

Katalog produktów

Katalog usług i produktów, jakie można powiązać z Internetem rzeczy jest naprawdę ogromny. Przykładowo można wykorzystać podłączenia urządzeń do sieci internetowej z branży motoryzacyjnej, turystyki, sportu, sztuki czy kultury, a także dla wielu innych miejsc o publicznej użyteczności. Jednak szczególne miejsce na zastosowanie inteligentnej technologii stanowi dom. Budynkowa automatyka daje dużo udogodnień dla mieszkańców.   (uprawnienia budowlane segregator) Można monitorować posesję, zainstalować czujniki ruchu bądź inteligentne nawadnianie w ogrodzie. Do domów inteligencja zawitała już w postaci lodówek czy zdalnych pralek, które korzystają z energii z niższych taryf. Sterując klimatyzacją, termostatem bądź żarówkami można w ten sposób kontrolować poziom zużywania mediów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com