fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Brama garażowa powinna być ciepła, zwłaszcza kiedy garaż jest połączony z domem. Wówczas istotna jest nie tylko dobra izolacja ścian i sufitu oraz odpowiednie drzwi łączące dom z garażem, ale też energooszczędna brama. Brama segmentowa LPU 67 Thermo firmy Hörmann, zbudowana z izolowanych termicznie segmentów o grubości 67 mm i wyposażona w podwójne uszczelki progowe oraz podwójne uszczelki wargowe między segmentami zapewnia doskonałą termoizolację. Dzięki takiemu rozwiązaniu współczynnik przenikania ciepła dla zamontowanej bramy o wymiarach 5000 x 2250 mm wynosi nawet U=1,0 W/(m2K). Jeśli podczas montażu zastosujemy ościeżnicę ThermoFrame, minimalizującą powstawanie mostków termicznych, ten parametr może wynieść ok. 0,88 W/(m2K). To najefektywniej zapobiegnie stratom ciepła, do których dochodzi w garażu, a także w połączonym z nim domu.

Atuty nowoczesnych bram garażowych
Atuty nowoczesnych bram garażowych

Wygoda

Bramy marki Hörmann mają opatentowane rozwiązania zapobiegające nadmiernemu wzrostowi wilgotności powietrza w garażu czy chroniące przed przytrzaśnięciem palców. Producent proponuje nawet system automatycznej wentylacji garażu. Dzięki tak dopracowanej kontroli poziomu wilgotności powietrza nie musimy obawiać się o obecność pleśni czy korodowanie auta.

System przeciwwłamaniowy w klasie RC 2

Wszystkie bramy segmentowe firmy Hörmann z napędem mają mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem, uniemożliwiające podniesienie zamkniętego skrzydła bramy. Ponadto bramy segmentowe tego producenta można wyposażyć w odpowiedni sprzęt przeciwwłamaniowy w klasie RC 2, który dodatkowo zwiększa ich odporność na włamanie. W najcieplejszych i najgrubszych automatycznych bramach LPU 67 Thermo jest on wyposażeniem standardowym. Opcjonalnie można go zamówić do bram segmentowych LPU 42 wyposażonych w napęd, również tych wcześniej kupionych i zamontowanych.

Unikalny wygląd

Bramy segmentowe z powierzchnią Duragrain, wykonywaną w technologii druku cyfrowego, proponowane przez firmę Hörmann są odpowiedzią na oczekiwania klientów, nierzadko kierujących się ich wyglądem. Ta nowoczesna metoda pozwala nawet na samodzielne zaprojektowanie wymarzonej bramy. Można do tego wykorzystać własne zdjęcia lub własnoręcznie stworzony wzór. Osoby preferujące minimalizm z pewnością wybiorą coś spośród 24 wzorów Duragrain. Bramy z powierzchnią imitującą spalony dąb, zardzewiałą stal czy beton świetnie sprawdzą się w budynkach w różnych stylach. Wzory naniesione na płytę bramy wydają się zupełnie naturalne i wspaniale wpisują się nawet w niezwykle wytworne projekty. Oznacza to nowe możliwości i ciekawsze rozwiązania. Bramy z serii Duragrain cechuje trwałość. Oryginalna powierzchnia pokrywana jest bardzo trwałym lakierem ochronnym, dzięki któremu zachowuje niezmienny wygląd i kolor przez lata. Ta specjalna powłoka zabezpieczająca chroni powierzchnię bramy przed promieniowaniem UV i innymi czynnikami atmosferycznymi oraz zarysowaniami. Nawet długie działanie promieni słonecznych nie powoduje blaknięcia koloru, a drobne zarysowania nie niszczą powłoki.

Nowoczesne sterowanie

Innowacyjne sterowanie zapewnia komfort użytkowania. Najnowsze napędy firmy Hörmann, wykorzystujące zaawansowane inteligentne technologie, pozwalają na szybką zdalną obsługę bramy za pomocą smartfona z funkcją Bluetooth, pilota czy systemów Smart Home. Te systemy z dowolnego miejsca umożliwiają kontrolę czy brama jest otwarta czy zamknięta, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo. Ponadto z bardzo daleka pozwalają wydać odpowiednie komendy. Umożliwia to certyfikowany system sterowania radiowego Hörmann BiSecur, w który wyposażone są prawie wszystkie napędy do bram garażowych tego producenta. Ten system zapewnia bezpieczną łączność radiową i połączenie ze wszystkimi napędami, odbiornikami radiowymi i innymi elementami firmy Hörmann. Dzięki temu za pomocą BiSecur można sterować nie tylko bramą garażową, ale również drzwiami wejściowymi firmy Hörmann, oświetleniem lub bramą wjazdową.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com