fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Integrowanie systemów budynkowej automatyki

Dostępne na ryku systemy wdrażają do budynku „inteligencję”. Wraz z szybkim rozwijaniem się zarówno informatycznych technik, jak i elektroniki można w ten sposób wykorzystywać nowoczesne algorytmy po to, aby sterować podsystemami znajdującymi się w budynkach. Ma to na celu zminimalizowanie poziomu zużycia energii. Integrowanie systemów związanych z zarządzaniem energią w budynku na terenie aglomeracji miejskich ma na celu prowadzić je do idei smart city. Włączenie sieci inteligentnej smart grid z kolei pozwala uzyskać bardzo wymierne korzyści. Aby je uzyskać przede wszystkim stawia się na innowacyjne rodzaje materiałów oraz na budowlane technologie. Funkcje budynków sterowane są przez nowoczesne algorytmy. Opierają się one m.in. na soft computing i zaimplementowane są one w budynkowej automatyce. To stwarza możliwość sterowania naraz wieloma podsystemami oraz elementami w obiekcie aby sprawować nadzór nad przepływaniem energii i dokonanie minimalizowania poziomu jej zużywania.(uprawnienia budowlane cennik) 

Integrowanie systemów budynkowej automatyki
Integrowanie systemów budynkowej automatyki

Rozwój inteligentnych budynków

Oprócz finansowych korzyści oraz zmniejszenia negatywnych oddziaływań na środowisko inteligentny rodzaj budynku zwiększa komfort użytkowania dla mieszkańców. Mikroklimat w środku ulega poprawie, a termiczny komfort wzrasta. Na dążenie do poprawienia się energetycznej efektywności oraz rozwijanie się systemów budowlanej automatyki wpływają również obowiązujące obecnie prawne akty i wymogi. Zgodnie z wymaganiami ujętymi przez Unię Europejską należy dążyć do zmniejszania emisyjności dwutlenku węgla poprzez redukcję całkowitego zużycia energii, poprzez korzystanie z odnawialnych jej źródeł i minimalizowanie cieplnych strat.  (uprawnienia budowlane program) 

Zużycie energii w budynkach

Budynku aż w ponad 40% odpowiadają za zużycie całkowite energii oraz w 55% za zużycie elektrycznej energii na terenie Unii Europejskiej. Emitują one także dwutlenek węgla. Na terenie wielu regionów zauważa się migrowanie ludzi do miejskich terenów. Miejskie skupiska w związku z tym łączą się w aglomerację. Integrowanie rozproszonych systemów zarządzania w budynku energią na terenie miast wprowadza ideę inteligentnego miasta, a włączania do inteligentnej elektroenergetycznej sieci pozwala uzyskać wymierne finansowe i środowiskowe korzyści. W związku z tym istnieje tu duży potencjał, który należy nieustannie rozwijać.  (uprawnienia budowlane 2023)  

Nowoczesne technologie i materiały

Chcąc uzyskać korzyści z inteligentnych systemów należy stawiać na nowoczesne budowlane technologie oraz materiały. Odpowiednie zapewnienie izolacyjności przegród oraz parametrów i minimalizowanie zużycia energii stosując urządzenia energooszczędne to jeden z etapów początkowych, jaki niesie wpływ na poprawę stopnia energetycznej efektywności. Szybkie rozwijanie się informatycznych technik oraz elektroniki stwarza możliwość korzystania z nowoczesnych algorytmów, które pozwalają sterować podsystemami oraz elementami w budynku. W ten sposób nadzoruje się przepływanie energii oraz można dokonywać minimalizowania jest stopnia zużycia.  (uprawnienia budowlane segregator) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com