fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Inteligentne oświetlenie miast

Wiele miejscowości w Polsce oświetla swoje ulice, aby poprawić komfort kierowców, mieszkańców oraz ich bezpieczeństwo. Dla osób użytkujących oświetloną drogę jest to ogromny plus. Jednak patrząc z punktu widzenia kosztów, oświetlenie ma z tego względu także wady. Samorządowe wydatki aż w 60% stanowią koszty związane z oświetleniem, czyli koszty elektrycznej energii, w większości zużywanej w związku z oświetlaniem ulic. Oświetleniowe systemy zazwyczaj cechują się niskim poziomem efektywności, ponieważ w większości są one przestarzałe. Dodatkowo niska efektywność wiąże się z zastosowaniem oświetleniowych energochłonnych opraw, oraz z powodu braku sterowania nimi, w związku z dobowym rytmem czy atmosferycznymi czynnikami. Oszczędności z oświetlenia miast można czerpać przy zastosowaniu zintegrowanego oświetleniowego systemu od firmy Orange Smart Light. Oferowany przez firmę system może się pochwalić główną nagrodą na międzynarodowych targach Elektrotechniki. (uprawnienia budowlane)

Inteligentne oświetlenie miast
Inteligentne oświetlenie miast

Zastosowanie w miastach Smart Light

Na Platformie Zarządzania Miastem stosowanym rozwiązaniem jest system Smart Light. Za pomocą tego systemu niezawodność miejskiego oświetlenia ulega zwiększeniu, a koszty związane z oświetleniem maleją. Proces wymiany rtęciowych oraz sodowych lamp na lampy LED sprawia, że rachunki za energię elektryczną obniżają się nawet o 50%. Wprowadzając w tym czasie inteligentny system zarządzania oświetleniem powoduje, że pojawiają się kolejne oszczędności na poziomie 20%. Funkcjonujące już LED-owe lampy mogą być sterowane za pomocą systemu Smart Light. Można zauważyć działanie tego systemu już w wielu polskich miastach. Bardzo dobrze system sprawdza się między innymi w Sierpcu, Lubomierzu czy Bolesławcu. (uprawnienia budowlane program)

Zdalne zarządzanie Smart Light

System Smart Light pozwala na zdalne zarządzanie pojedynczymi oprawami, ale również można zarządzać nimi grupowo. W konsekwencji oświetleniowe szafy bądź zmierzchowe czujniki zastąpić można systemem Smart Light. W ten sposób infrastruktura miasta będzie łatwiejsza. Lampy można również ustawić tak, aby działały zgodnie z dobowym rytmem bądź odpowiednio do atmosferycznych czynników. Można ustawić także różne natężenie oświetlenia. Przy przejściu dla pieszych może ono być maksymalne, a w nocy oświetlenie w mniej uczęszczanych miejscach może mieć mniejszą moc. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Komunikacyjne technologie Orange

Firma Orange jest kojarzona przez klientów z telekomunikacyjnymi usługami. I tak rzeczywiście jest. Jednak firma poza usługami telekomunikacyjnymi wspiera w Polsce aż 90 miejsc, w których stosuje system Smart City. Na obszarze Polski, w licencjonowanym paśmie znajdującym się w sieci Orange działa aż 40% kart M2M. (uprawnienia budowlane 2022) Operatorskie technologie Smart City od firmy Orange stanowią dobrze zabezpieczone i stabilne systemy. Są one odporne na typowe rodzaje zakłóceń przy otwartych sieciach LTE –Cat M1. Z tej sieci korzystają urządzenia loT Orange. Zapewnia ona transfer energooszczędnych danych. Jest to baza, w oparciu o którą tworzy się rozwiązania o charakterze Smart City.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com