fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Instalacja elektryczna- co musisz o niej wiedzieć

Można by pomyśleć, że po zbudowaniu domu, cała reszta pójdzie jak z płatka. Niestety problem może się też pojawić w czasie pracy nad wnętrzem , a w szczególności przy projektowaniu i wykonywaniu instalacji elektrycznej. Przy nowych budynkach, to zadanie trzeba zacząć od zera. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Oczywiście osoba, na którą spadło to zadanie w pierwszej kolejności musi zadbać, by instalacja w żaden sposób nie stanowiła zagrożenia dla przyszłych mieszkańców. Dla osób starszych jak i młodych musi być ona zupełnie bezpieczna. Nie można zapomnieć o fakcie, że osoba, która będzie układać kable, musi posiadać odpowiednią wiedzę. Tylko specjalista wykona pracę związaną z takim niebezpieczeństwem poprawnie i w oparciu o odpowiednie przepisy. (testy 2019)

Natomiast do ścian montowane są za pomocą specjalnych uchwytów, które wykonane są ze specjalnego materiału. Inaczej wygląda trochę sytuacja jeśli wybierzemy przewody o rozpiętości pięciu żył, wtedy by je zamocować używa się aluminiowych blaszek przypiętych kołkami rozporowymi.(uprawnienia architektoniczne)

Różne rozwiązania do umieszczenia kabli

Mamy parę wyjść, z których możemy skorzystać odnośnie montowania kabli, najczęstszym wyborem są jednak przewody płaskie. Natomiast tym innym wyjściem jest użycie elastycznych przewodów w rurkach, ale wtedy musimy naciąć głębsze otwory w ścianie. Ponadto przez fakt, że przewody są głębiej w ścianie co jest oczywiście pracochłonne a do tego bardziej kosztowne. Dlatego właśnie tradycyjne metody nie wychodzą z mody. Bardzo ważne jest by nie umiejscowić kabli w pobliżu okien czy drzwi. I jednocześnie trzeba pamiętać by łączyć przewody puszkami instalacyjnymi. Jednak to wszystko zależne jest od rozmieszczenia urządzeń w danym pokoju. Każdy dom się różni, więc trzeba dostosować się do zaistniałej sytuacji jaka y nie była. (dowiedz się więcej)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.