fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Innowacyjny system izolacji ognioodpornej kanałów od ISOVER

ISOVER wprowadza na rynek polski U Protect. Jest to system przeciwpożarowej ochrony wentylacyjnych kanałów oraz oddymiających przewodów stosowany od przeszło 10 lat przez wykonawców w 20 europejskich krajach. Obecnie jest on dostępny również na terenie Polski. Oferowane przez ISOVER rozwiązanie cechuje się przeciwpożarową ochroną, która wynosi 2 godziny. Posiada on również małą wagę, a sam montaż jest prosty. Taki rodzaj systemu stosuje się w pionowych oraz poziomych izolacjach okrągłych i prostokątnych kanałów w budynkach, które posiadają podwyższony stopień przeciwpożarowych wymagań. Są to m. in. hotele, centra handlowe, szpitale czy obiekty o charakterze konferencyjno – widowiskowym. (uprawnienia budowlane 2022) 

Innowacyjny system izolacji ognioodpornej kanałów od ISOVER
Innowacyjny system izolacji ognioodpornej kanałów od ISOVER

Budowa systemu

System zbudowany jest z płyt oraz siatkowych mat stworzonych z wełny o typie ULTIMATE. Posiada on również akcesoria, jakie są niezbędne w celu skutecznej przeciwpożarowej ochrony. Są to przeciwogniowe kleje, farby, taśmy i wkręty. System U Protect stosuje się w izolacji ognioodpornej wentylacyjnych kanałów oraz w oddymiających przewodach. Gwarantuje on skuteczne przeciwpożarowe zabezpieczenie do czasu, który wynosi 2 godziny. Jest on zgodny z normami, jakie obecnie obowiązują. System łatwo montuje się, ma estetyczny wygląd i dlatego też od wielu lat cieszy się dużym uznaniem u wykonawców na terenie Niemiec, Hiszpanii, Francji czy Czech. Obecnie o zaletach systemu mogą przekonać się także wykonawcy na terenie Polski. (uprawnienia budowlane 2022) 

Płyty w systemie U Protect

Płyty z mineralnej wełny o typie ULTIMATE pokrywa się czarną aluminiową folią. (uprawnienia budowlane program)   Do niej dołącza się uszczelniającą taśmę w tym samym kolorze, co wpływa na ułatwienie prawidłowego stworzenia przeciwpożarowej izolacji. Taki produkt montuje się do zewnątrz czarnym pokryciem. W konsekwencji uzyskuje się pokrycie kanału, które jest estetyczne i jednocześnie eleganckie. To ważna zaleta, kiedy w przestrzeni instalacje znajdują się na widoku. Mając do czynienia z pożarową izolacją prostokątnych kanałów materiałem, jaki dedykuje się to płyty z mineralnej wełny o grubości 90 mm i typie ULTIMATE U Protect Slab 4.0 Alu 1. W systemie zawarte są także montażowe wkręty o długości wynoszącej 180 mm oraz czarna aluminiowa taśma. Dodatkowo w celu uszczelniania przejść stosuje się uszczelniającą farbę ISOVER o typie Protect BSF i klejącą masę ISOVER o typie Protect BSK. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Lekki materiał w systemie U Protect

W efekcie przeprowadzenia wielu lat intensywnych testów oraz badań przez ISOVER powstał system U Protect. Jest on odpowiedzią na potrzeby, jakie zgłaszali zarówno wykonawcy, jak i projektanci. Poszukiwali oni łatwe w montowaniu, wysoko wydajnościowe, skuteczne i energooszczędne rozwiązania przeciwpożarowe. W systemie wykorzystana wełna ULTIMATE nawet trzykrotnie jest lżejsza od produktów, jakie standardowo dostępne są na rynku. To sprawia, że komfort pracy ulega podniesieniu. System pozwala na bierną przeciwpożarową ochronę poziomych i pionowych instalacji, które mają prostokątny albo okrągły przekrój.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com