fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Imitacja cegły- ciekawa dekoracja salonu

Urządzając wnętrza, chcemy by wszystko wyglądało nowocześnie, zgodnie z duchem czasu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są wnętrza zdobione kamieniem. Kolejną opcją jest uzyskanie surowego stylu poprzez dekoracje ścian imitacją cegły.( egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Takie elementy dekoracyjne spokojnie możemy  zakupić  w dowolnym sklepie budowlanym  lub w sklepach internetowych. Cegła z fugą to również produkt szeroko dostępny, taki zestaw całkowicie ułatwia samodzielne dekorowanie danej powierzchni. Atrakcyjnie wyglądają ściany zaaranżowane w ten sposób nad kominkiem. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

imitacja cegły

imitacja cegły

Tradycyjna czerwona cegła lub minimalistyczna biel?

Tradycyjna czerwona cegła często zastępowana jest innymi kolorami tego dekoratorskiego elementu. Przykładem są białe cegiełki, które idealnie sprawdzą się w minimalistycznym salonie lub kuchni. Oczywiście naturalną cegłę można również zestawić z gładkimi powierzchniami. Bardzo ładnie komponuje się z jasnymi, gładkimi ścianami. Odpowiednie oświetlenie np. taśmy LED czy punktowe lampy pozwolą podkreślić nieregularną powierzchnię cegły. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Zalety ceglanej ściany

Wśród wielu zalet ceglanej powierzchni należy wymienić efektowne trójwymiarowe wykończenie, które urozmaici nudne, gładkie powierzchnie. Cegła jest materiałem, który można położyć wszędzie. Jest trwała i bardzo wytrzymała.  Bardzo dobrze sprawdzi się w kuchni i łazience, jest bowiem odporna na uszkodzenia, wilgoć oraz ogień. Wnętrza wykończone prawdziwą cegłą stwarzają dobry mikroklimat, który ma pozytywny wpływ na zdrowie. Kolejną zaletą cegły jest wyciszenie wnętrza. (programy do uprawnień architektonicznych)

Aby uzyskać najlepszy efekt ceglanej ściany, warto wykorzystać cegłę naturalną. W tym celu kupuje się zazwyczaj ciętą cegłę, którą można dostać w sklepach wnętrzarskich. Można  również zakupić panele gipsowe oraz gotowe płytki. Przyklejane są one za pomocą zaprawy lub kleju. Duże panele imitujące cegły ułatwiają szybkie i sprawne ułożenie całej ściany.

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.