fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ile trwa remont generalny łazienki?

Jeżeli chcielibyśmy przeprowadzić w naszym domu remont generalny, powinniśmy wiedzieć, że z pewnością nie będzie to działanie krótkie i tanie. Nie da się ukryć, że jeżeli nasza łazienka jest już w fatalnym stanie – wówczas powinniśmy się skłonić ku jej remontowi. Aby nie przedłużać tego działania należy odpowiednio rozplanować całość działań. Aby więc odpowiedzieć na pytanie, ile będzie trwał remont łazienki, powinniśmy skłonić się ku dokładniejszym obliczeniom. Sprawdźmy.  (uprawnienia budowlane segregator)  

Remont łazienki

Przebieg

Kluczowe w przebiegu remontu łazienki jest odpowiednie rozdysponowanie zadań. W skład takich zadań wchodzi kilka poszczególnych elementów, jakimi są:  (uprawnienia budowlane 2022) 

 • planowanie – jeżeli już zdecydujemy się na generalny remont łazienki, należy rozpocząć jej projektowanie. Z pewnością pomogą nam w tym fachowcy, a samym inspiracji możemy wiele znaleźć chociażby w internecie.
 • demontaż – jeżeli już dokładnie łazienkę zmierzymy to powinniśmy zamówić niezbędne wyposażenie. Aby jednak dokonać montażu nowych sprzętów niezbędny jest demontaż starych. Należy więc wszystkie stare obiekty usunąć i przygotować podłoże pod nowe sprzęty. Należy więc wywieźć gruz oraz inne odpady.
 • przewody elektryczne i hydrauliczne – jeżeli budynek i jego system rynnowy jest starszy niż 30 lat – należy wymienić wszystkie z ich. Jeżeli jednak nie ma takiej konieczności to wówczas należy przełożyć istniejące już przewody i odpowiednio na nowo ustawić sprzęt.
 • tynkowanie – jeżeli przełożymy już wszystkie przewody, wówczas przychodzi czas na tynkowanie. Ponadto wygładza się już także powierzchnię ścian i podłóg. Należy zadbać także o odpowiednie uszczelnienie.
 • układanie płytek – jest to jeden z najdłuższych etapów prac, który wymaga dokładności i staranności.
 • montaż końcowy – polega na zamontowaniu końcowej armatury łazienkowej oraz elementów wyposażenia łazienki, takich jak gniazdka czy lampy.
 • sprzątanie i odbiór robót – etap najbardziej przybliżający nas do możliwości korzystania z łazienki w niedługim czasie.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Czynniki spowalniające

Głównymi czynnikami, które spowalniają remont łazienki są:

 • dotychczasowy stan łazienki – krótko mówiąc – im starsza łazienka tym dłuższy czas jej remontowania. Ponadto często konieczna jest także wymiana systemu rurowego i innych przewodów, co także ma wpływ na długość trwania remontu.
 • zmiana urządzenia łazienki – jeżeli nie musimy – nie usuwajmy poprzednich urządzeń sanitarnych. Oczywiście zróbmy tak, jeżeli zależy nam na krótszym czasie trwania remontu. Pozostawienie dotychczasowej armatury pozwoli na znaczne skrócenie tego czasu.
 • termin dostawy płytek i wyposażenia łazienki – jeżeli terminy dostaw się opóźniają – nasz remont także się opóźnia. A więc zadbajmy odpowiednio wcześniej o to, by tego typu opóźnień nie było.
 • nowa instalacja elektryczna – jeżeli unowocześniamy nawet dotychczasową armaturę, tj. dodajemy do niej różne elementy – także wydłużymy czas trwania remontu. Mowa tu przede wszystkim o pracach dotyczących podświetlenia różnych sprzętów czy instalacji ich dodatkowych funkcji.   (program egzaminu na uprawnienia)  
 • płytki ceramiczne – jest to niewątpliwie najdłuższa część prac remontowych w łazience. Jest ona zależna od wielu czynników, ale wśród tych głównych należy wymienić: wielkość płytek, ich wzór, co ma wpływ na układanie oraz ich wymiary.

Przebudowa i wykończenie

Jeżeli decydujemy się na generalny remont łazienki powinniśmy pamiętać o tym, że jest to stricte powrót do jej surowego stanu. Tak naprawdę wracamy do punktu 0 i rozpoczynamy od nowa. Najpierw usuwamy starsze urządzenia i inne elementy, przekładamy przewody, a dopiero później wyposażamy łazienkę w nowe sprzęty i ją wykańczamy. Należy więc pamiętać, by nie mylić ze soną dwóch pojęć – remontu i renowacji, ponieważ są one całkowicie odmienne. Remont to powrót do przeszłości, do czasów budowy, natomiast renowacja to jedynie bardziej powierzchowne zmiany. Pamiętajmy o tym.   (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com