fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ceny dachu

Cena dachu to nie tylko cena dachówki „z metra”. Jeśli mówimy o połaci prostej to jest to istotny element, ale przy bardziej skomplikowanej połaci niezbędne są obróbki, akcesoria oraz narzędzia. Jak we wszystkich przypadkach – końcowy koszt zależy od materiałów wykorzystanych przy montażu. Jakie elementy uzgodnić więc w kosztorysie? Na koszt dachu wpłyną nie tylko materiały, z jakich jest wykonany. Oprócz oczywistego aspektu, czyli powierzchni, na wpływ dachu mają także bryła, liczba i kształt jego połaci. Co dodatkowo? Również liczące się elementy to: lukarny, grzbiety, kosze, okna dachowe, komin, zabezpieczenie przeciwśnieżne, ozdoby, konstrukcja okapów, a nawet wykończenie szczytów naszego dachu (program egzaminu na uprawnienia) . Poza zakupami materiałów, których koszt będzie dla nas jasny na pierwszy rzut oka, powyżej wymienione elementy będą definiowały możliwą ilość odpadów oraz koszt dekarskich prac. Im dach prostszy i nazwijmy to „mniej wymyślny” – tym będzie tańszy. Im bardziej skomplikowana konstrukcja tym trudniej szukać w niej oszczędności. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Nie ma tu reguły – można kupić tanie materiały i osiągnąć pożądany efekt, bądź droższe – i się zawieść lub też nie. Kluczowa jest świadomość tego, za co płacimy, za jakie efekty i standardy ponosimy koszty.

Ile kosztuje nas dach?
Ile kosztuje nas dach?

Dach dwuspadowy

Co należy policzyć, jeżeli zdecydujemy się na dwuspadowy dach? Jest on zdecydowanie klasycznym wyborem przy wyborze dachu. Dzięki minimalizmowi, z jakim jest wykonany, redukujemy ilość odpadów i jest znacząca prostota w wykonaniu. Jest to zdecydowanie wybór z rodzaju oszczędnych – dotyczy to zarówno wydanych pieniędzy, jak i pod względem materiałów, tak samo pod względem robocizny. (akty prawne uprawnienia budowlane) Najważniejsza w ocenie kosztu dachu jest powierzchnia. Jeśli mowa o metrażu domu z poddaszem, z łączną powierzchnią użytkową do 150 m2 , dach dwuspadowy będzie miał powierzchnią od 150 do 200 m2 . W tym przypadku odliczamy praktycznie w całości ilość odpadów, ponieważ wystarczy dobry montaż uwzględniający zapas membrany na zakłady i wywinięcia przy obróbkach (uprawnienia budowlane program). Do montażu konieczne będą także dachówki szczytowe do wykończenia szczytów, liczba gąsiorów, umieszczana pod nimi taśma kalenicowa. Bardzo ważne jest także zapewnienie odpowiedniego mocowania dachówek. Jakie skutki niesie za sobą zbagatelizowanie tej kwestii? Przede wszystkim świadczą o tym wyglądy dachów, które prezentują się po różnego rodzaju anomaliach atmosferycznych. Ważny jest rodzaj spinek lub klamer, które wykorzystuje się do dachówek.

Sposób mocowania

Sposób mocowania jest równie istotny, ponieważ powinien on uwzględniać możliwy kształt dachu i obciążenie od wiatru. To pomoże w przypadku silnego parcia oraz ssania na dach. Oczywiście do rozpatrzenia są zabezpieczenia przeciwśnieżne oraz elementy komunikacji dachowej. Jeśli będziemy mieć komin – bezzwłocznie należy wziąć je pod uwagę w instalacji. Możemy oczywiście zrezygnować z kominów i takie rozwiązania są coraz powszechniejsze. (uprawnienia budowlane 2022)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com