fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Preparat uszczelniający

Guma w płynie inaczej nazywania jest folią w płynie. Ten tajemniczo brzmiący środek znajduje swoje zastosowanie w budownictwie przede wszystkim jako uszczelniający preparat. Sprawdźmy, do czego z pewnością się przyda i jakie są jego właściwości.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Guma w płynie

Czym dokładnie jest guma w płynie?

Guma w płynie jest elastomerem bitumicznym z domieszką polimerów. Określana jest jako środek w pełni profesjonalny, które znajduje swoje zastosowanie głównie w budownictwie. W procesie jego produkcji wykorzystywana jest żywica syntetyczna. Dzięki temu guma w płynie jest przyjazna dla środowiska. Nie zawiera w swoim składzie żadnych rozpuszczalników, dzięki czemu nie wytwarza także żadnych toksyn. Jeśli chodzi o jego aplikację nie ma konieczności rozcieńczania go w wodzie, dzięki czemu nakłada się go bardzo łatwo. Guma w płynie jest wysoce elastyczna, ale także przyczepna. Swoje główce cechy guma w płynie eksponuje po wyschnięciu. Wówczas dzięki niej powstaje bezspoinowa warstwa izolacyjna. Jej grubość wynosi około 1 mm, więc jest ultracienka. Dodatkowo ma swoje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.  (uprawnienia budowlane 2022)

Rodzaje gum w płynie

Guma w płynie ma swój podział przede wszystkim ze względu na zastosowanie. W ten sposób możemy wyróżnić gumy znajdujące swoje zastosowanie w:  (program egzaminu na uprawnienia)  

  • guma w płynie do posadzek i ścian w pomieszczeniach użytkowych narażonych na wilgoć;
  • guma w płynie pod ogrzewanie podłogowe;
  • guma w płynie do stosowania zewnętrznego, jako hydroizolacja;
  • guma w płynie na dach;
  • guma w płynie do izolacji fundamentów;
  • guma w płynie do hydroizolacji miejsc narażonych na ciągłą styczność z wodą.

Należy pamiętać, że nie bez powodu jest taki podział, ponieważ użycie gumy w płynie niezgodnie z przeznaczeniem może grozić brakiem jej funkcjonalności. Na każdym z preparatów szczegółowo opisane zostało przeznaczenie, więc należy zwrócić na to szczególną uwagę.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Zastosowanie

Guma w płynie przede wszystkim wykazuje właściwości hydroizolacyjna. Idealnie więc nada się do pomieszczeń wilgotnych i narażonych na bezpośredni kontakt z wodą. Dzięki jej zastosowaniu możemy liczyć na stworzenie pewnego rodzaju bariery, dzięki której dana powierzchnia będzie odpowiednio chroniona. Możliwe jest to także dzięki temu, że wykazuje on właściwości sprężyste, więc może służyć nawet do uszczelniania dachów i jego przecieków. Bardzo często stosowana jest jako preparat, który zapobiega przedostawaniu się wilgoci w kuchni czy w łazience. Mowa o powierzchniach takich jak płytki, ściany, czy też kabiny prysznicowe. Jest odporna na wahania temperatur, dzięki czemu można stosować ją przy obiektach zewnętrznych jakimi są zbiorniki wodne, czy miejsca takie jak balkon. Ponadto można ją stosować na podłoża takie jak beton komórkowy czy też tynki gipsowe. Szczególnie należy unikać jej używania w przypadku podłoża drewnianego. (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com