fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Odpowiedzialność zawodowa-rodzaje kar

Każdy zawód wiąże się z odpowiedzialnością. Codziennie ją ponosimy. Z pewnością jest to w przypadku samodzielnych funkcji technicznych. Podlega odpowiedzialności zawodowej ten kto dopuszcza się wykroczeń określonych w ustawie. Ponadto, biorą odpowiedzialność za niedbale wykonane obowiązki lub za ich całkowite niewypełnianie. Jest to logiczne rozwiązanie. Pieniądze zarabia się pracą. Prawdopodobnie unikanie obowiązków nigdy nie daje pozytywnych efektów. Najgorsze jednak konsekwencje zawodowe ponoszą osoby, które przyczyniły się do pogorszenia zdrowia ludzi. Jeżeli były rażące zaniedbania i spowodowały one zagrożenie życia lub zdrowia, środowiska lub mienia konsekwencje są poważniejsze.

Kary…

Najczęściej występującą karą jest upomnienie. Jest to pierwsza ostrzegawcza kara. Jeżeli nie ma poprawy stosuje się upomnienie z obowiązkiem ponownego złożenia egzaminu na uprawnienia budowlane. Konsekwencje są poważne. Prawdopodobnie ciężko wypracowane uprawnienia mogą zostać odebrane przez naruszenia. Bywa, że orzekany jest zakaz wykonywania samodzielnych funkcji technicznych. Dlatego czas zakazu wynosi od roku do pięciu lat. Osoba ukarana ma obowiązek ponownego zdania egzaminu w wyznaczonym terminie. Na wybór stosowanej kasy ma wpływ przebieg kariery. Podczas gdy przewinienia były notoryczne, takiej osobie będzie trudno je odzyskać.

Najpoważniejsza odpowiedzialność

Ma ona miejsce wtedy, gdy naruszenie obowiązków ma bezsprzecznie niebezpieczne skutki społeczne. Dzieje się tak, gdy osoba uchyla się od obowiązku ponownego złożenia egzaminu. Niewątpliwie kolejną sytuacją jest ponowne dopuszczenie się nagannego czynu. Konkludując, najlepiej jest swoje obowiązki wykonywać starannie. Niewątpliwie praca wykonana z należytą starannością ma znaczenie. Niewątpliwie jest to zawód zaufania społecznego. Dlatego stosowanie kar prawdopodobnie może przyczynić się do lepszego wykonywania zawodu. Podsumowując, kara czasem może przynieść dobre jak i złe skutki na przyszłość. Warto więc poświęcić trochę czasu aby nie było powodu do stosowania kar.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com