fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Standard wyposażenia

Przepływowe filtry do wody marki Dafi to już standard w każdym domu. Niewątpliwie stały się częścią naszego kuchennego życia. Wszystko za sprawą konieczności w większości przypadków filtracji wody kranowej. Taka konieczność zachodzi wówczas, gdy wręcz nie do zniesienia pozostaje jej smak lub zapach. Wiele osób decyduje się na filtry przepływowe ze względu na chęć pozbycia się zanieczyszczeń i metali ciężkich. Sprawdźmy, co jeszcze sprawia, że filtry stały się tak popularne w naszych domach i czy takie rozwiązanie czegokolwiek od nas wymaga..  (uprawnienia budowlane kontakt)

Filtr przepływowy

Koszty

Pierwszym systemem, który wskażemy jest system filtrujący Dafi FLOW COMFORT. Jest on bardzo łatwy w montażu i dość tani. Dzięki jego działaniu możemy liczyć na niskie koszty eksploatacji, ale także i spore oszczędności. Jeżeli chodzi o jego kompaktową wersję to zapłacimy za nią około 500 zł. Ten filtr podzlewowy posiada wydajność do 4,3 l/min, a dzięki swojej kompaktowości można go zamontować w każdego typu kuchni. Możemy zakupić zwykły zestaw filtrów Dafi za 419 zł, do tego wkłady filtrujące Dafi do systemu FLOW COMFORT za 149 zł i zestawy z bateriami w cenach:   (uprawnienia budowlane 2022)

 • System filtrujący Dafi FLOW COMFORT D1 z chromowaną baterią trójdrożną HERO – dostępny w cenie 1 489 zł.
 • System filtrujący Dafi FLOW COMFORT D1 z czarną baterią trójdrożną HERO – w cenie 1 640 zł.
 • System filtrujący Dafi FLOW COMFORT D1 z chromowaną baterią trójdrożną VITO – za 1 489 zł.
 • System filtrujący Dafi FLOW COMFORT D1 z chromowaną baterią trójdrożną KYOTO – aktualna cena 1 390 zł.
 • System filtrujący Dafi FLOW COMFORT D1 z czarną baterią trójdrożną COMO – dostępny w cenie 1 300 zł.
 • System filtrujący Dafi FLOW COMFORT D1 z chromowaną baterią trójdrożną COMO – za 1 210 zł.

Działanie

Filtr podzlewowy Dafi FLOW COMFORT ma za zadanie poprawić jakość naszej wody. Wszystko dzieje się za sprawą wkładu filtrującego, którym przepływa woda. Wkład ten ma w sobie włókninę polipropylenową, złoże żywicy jonowymiennej i specjalny blok węglowy. Żywica odpowiedzialna jest za redukcję soli, wapnia oraz magnezu. Dzięki temu chroni nas przed kamieniem. Włóknina polipropylenowa ma za zadanie usuwać zanieczyszczenia, a sam blok węglowy poprawia smak, zapach oraz barwę wody. Taki system może pozwolić nam na obniżenie zawartości chloru w naszej wodzie. Zredukuje także do minimum możliwość wystąpienia w niej substancji i wzbogaci ją w potas. Jeżeli zdecydujemy się kupić filtr z głowicą będziemy mogli samodzielnie regulować twardość węglanową. W tym celu jedyne, co musimy zrobić to ustawić odpowiednie położenie filtrującego wkładu względem głowicy. Zanim jednak zdecydujemy się poczynić takie kroki, należy wykonać test twardości wody wodociągowej, co pozwoli nam określić jej jakość. Można to wykonać za pomocą testowego paska lub udać się do zakładu wodociągowego.   (uprawnienia budowlane program) 

Oszczędność

Dlaczego w kontekście filtrów przepływowych mowa jest o oszczędnościach? Przede wszystkim dlatego, że jest to inwestycja jednorazowa kosztowo. Jedynie, co należy robić później to regularnie wymieniać filtr. Nie da się więc ukryć, że jest to rozwiązanie szczególnie oszczędne i korzystne kosztowo. Taki wkład filtrujący będzie działać na pewno rok. Po tym czasie koniecznym jest, by go wymienić. Jeżeli więc chodzi o miesięczne koszty użytkowania filtra przepływowego to wynoszą one około kilkudziesięciu złotych miesięcznie. W zestawie znajdują się elementy niezbędne do montażu:  (program egzaminu na uprawnienia)  

 • Trójdrożna bateria z torem wody filtrowanej,
 • Wkład filtrujący D1,
 • Głowica wkładu filtrującego,
 • Elektroniczny, inteligentny wskaźnik LED wymiany wkładu filtrującego,
 • Uchwyt do montażu filtra na ścianie,
 • Trójnik z zaworem, elastyczny wężyk,
 • Pasek do badania twardości wody.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com