fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Murarz to jeden z ważniejszych osób, które zajmują się budową domu, do niego należy wznoszenie murów, to on przebudowuje, odbudowuje ściany, za pomocą pracy swoich rąk i odpowiednich narzędzi oraz materiałów. To on również zajmuje się murowanie fundamentów, murów prostych, ścian warstwowych i  działowych. Zazwyczaj podstawowe kwalifikacje uzyskuje się w zasadniczych szkołach zawodowych o profilach budowlanych, kolejny element to odpowiednia praktyka, którą zdobywa się na budowie. (program na uprawnienia architektoniczne)

Dla wielu pracodawców liczy się zdanie odpowiednich egzaminów kwalifikacyjnych na czeladnika lub mistrza murarstwa.

Dekarz

Dekarz zajmuje się krycie dachów, konserwacją i ich naprawą oraz montażem urządzeń służących do odprowadzania wody z powierzchni.

Możemy powiedzieć, że dach jest jednym z najważniejszych elementów budowli, bez której mieszkanie w domu nie jest możliwe. Możemy powiedzieć, że praca ta dzieli się na dwa etapy: pracę na ziemi, najczęściej w warsztacie obok budynku, a drugie prace na dachu związane z montażem elementów poszycia.

Elektryk

Osoba zajmująca się projektowanie instalacji sieci elektrycznych, a także ich montażem to elektryk. To on również wykonuje przeglądy techniczne, konserwację i naprawę instalacji i urządzeń elektrycznych. (testy 2019 uprawnienia)           

Malarz

Osoba zajmująca się wykonywaniem prac malarskich w różnych pomieszczeniach budynku to malarz. Głównym jego zadaniem jest przygotowanie różnych rodzajów podłoża pod malowanie, przygotowanie gruntu, farb ,malowanie powierzchni, elewacji, sufitów i ścian. Do jego zadań należą:

wykonywanie powłok malarskich elementów i konstrukcji stalowych, elementów metalowych i ze stopów metali, pokryć dachowych, rynien, rur spustowych i obróbek z blachy oraz innych materiałów(program uprawnienia architektoniczne)

  •  
  • wykonywanie robót pomocniczych towarzyszących malowaniu powierzchni tynków wewnętrznych i zewnętrznych, powierzchni betonowych, ceglanych, drewnianych, stalowych, wykonywanie powłok malarskich stolarki budowlanej i konstrukcji drewnianych
Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com