fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Niedługo bo pierwszego stycznia 2021 roku wejdą w życie nowe przepisy, które dotyczą energooszczędnych budynków.

Wiele osób decyduje się już tym momencie na budowę wyposażenie domu energooszczędnego, ponieważ budownictwo to sprzyja ochronie środowiska, a także jest ekonomicznym rozwiązaniem. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Inwestorzy wykorzystują tutaj energooszczędne materiały budowlane oraz energia pochodząca z bezpiecznych dla środowiska źródeł.

Systemy ogrzewania w domu energooszczędnym

W energooszczędnych systemach ogrzewania znaczące są zawory i głowice termostatyczne, inwestorzy nie zwracają na nich szczególnej uwaga. Odgrywają one jednak dużą rolę, dają nie tylko komfort cieplny, ale optymalizują koszty pozyskiwania energii. Głowice termostatyczne regulacją temperatury i są bezpieczne dla użytkowników. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Co ciekawe grzejniki mogą również estetycznie wyglądać i dobrze prezentować się w domu, mogą przybierać postać nowoczesnych, geometrycznych rzeźb. Oferta armatury grzewczej jest szeroka, zapewnia często zestawy akcesoria, które mogą uatrakcyjnić dane grzejniki.

 Zazwyczaj firmy proponują modele, które są ekonomiczne, eleganckie i ekskluzywne. Kupując dane modele grzejników, warto zwrócić uwagę na certyfikaty i deklaracje zgodności, które gwarantują bezawaryjną i efektywną pracę. Od 2018 roku produkty muszą spełniać zasadnicze wymagania ustawy o systemie oceny zgodności CE. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Wśród najważniejszych zasad energooszczędnego budownictwa wyróżnia się zwartą bryłę zazwyczaj na rzucie prostokąta, szczelne budynki, solidnie zamontowane okna i drzwi, izolację termiczna podłóg, dachu, ścian, minimum 20 cm izolacji ściany. Charakterystyczną cechą jest także brak balkonów, mostki cieplne, które powstały na połączeniu bryły balkonu ze stropem powodują duże straty ciepła. W takim budownictwie źródło ciepła posiada najwyższą sprawności, zaawansowaną automatyką sterującą odzysk ciepła z wywiewanego powietrza, domy są zazwyczaj wyposażone w wentylację mechaniczna z rekuperatorem  oraz nieskomplikowany dach najczęściej jedno lub dwuspadowy. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com