fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie

Ogrzewanie podłogowe elektryczne umieszcza się pod podłogą. Dzięki temu zapewnia wysoki komfort termiczny w pomieszczeniu. Ważnym elementem jest brak widoczności takiego ogrzewania. Całość schowana jest tak, aby ludzkie oko nie mogło dostrzec całego systemu. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Takie ogrzewanie świetnie wpasowuje się w nowoczesne budownictwa, które dbają o oszczędzanie energii. Ten system najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach ze skuteczną izolacją cieplną, najlepiej połączonych z własną generacją energii elektrycznej, np. z dodatkowych paneli fotowoltaicznych. (program egzaminu na uprawnienia)

Elektryczne ogrzewanie podłogowe
Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie a ekologia

Energia elektryczna należy do najczystszych i najbardziej przyjaznych dla człowieka. Nie powoduje ona żadnych defektów zdrowotnych, np. w porównaniu do palenia węglem. Warto zaznaczyć, że poza bardzo oczywistym brakiem wpływu na zdrowie i środowisko, energia elektryczna potrzebuje niewielkiego zasilania. Ogrzewanie pod podłogą pobiera około 23 V AC z domowej instalacji prądu przemiennego. Dzięki temu nie jest jedynie ekologiczne, ale i energooszczędne. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Umiejscowienie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe nadaje się do wszelkiego rodzaju mieszkań, chociaż warto przyjrzeć się całej strukturze budynku. Najbardziej efektywne działa w miejscach, w których zastosowano bardzo dobrą izolację cieplną. Takie ogrzewanie można montować pod podłogami twardymi, czyli płytkami kamiennymi, terakotowymi i dresowymi. Jednak istnieją też odpowiednie systemy, które nadają się do podłóg drewnianych bądź wykładzin. (uprawnienia budowlane 2022)

Ważnym czynnikiem jest również łączenie ogrzewania podłogowego z konwencjonalnymi grzejnikami wodnymi. To bardzo dobre wyjście, świetnie sprawdzi się w wilgotnych pomieszczeniach, np. w łazienkach.

Działanie

Z uwagi na rozłożenie ogrzewania podłogowego może ono działać na większej powierzchni, znacznie tańszym kosztem. Całość działa zawsze na znacznie niższej temperaturze niż konwencjonalny grzejnik, a co za tym idzie, pobiera mniej mocy. To jednak nie ma wpływu na komfort cieplny w pomieszczeniu. Podgrzewanie całej podłogi powoduje, że nagrzane powietrze unosi się równomiernie ku górze, a cyrkulacja powietrzna nie występuje. Ciepło nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale i wpływa na jego wilgotność. (uprawnienia budowlane kontakt)

Całościowo można ocenić, że koszty ogrzewania podłogowego są ponad 10% niższe niż w przypadku tradycyjnej instalacji grzewczej. Oczywiście należy to połączyć również z innymi plusami. Takie ogrzewanie elektryczne jest bezpieczniejsze dla alergików, dzieci i bardziej ekologiczne dla środowiska.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com