fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzaminy na uprawnienia budowlane – warunki

Polska Izba Inżynierów Budownictwa ustala warunki egzaminu na uprawnienia budowlane. Za przygotowanie pytań do egzaminu pisemnego i ustnego odpowiedzialna jest krajowa komisja kwalifikacyjna wyłoniona z poszczególnych okręgowych izb inżynierów.(program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Ważne, że pytania dotyczą odrębnie poszczególnych rodzajów specjalności i uprawnień. Dlatego istotne jest to, aby sporządzić listę osób przystępujących do egzaminu i uwzględnić poszczególne rodzaje specjalności i uprawnień. Egzamin pisemny jest w formie testu. Kandydat powinien odpowiedzieć prawidłowo na zawarte w nim pytania w zestawie, który przygotowała komisja. Aby zdać egzamin należy odpowiedzieć poprawnie na 75% pytań. Ponieważ wtedy można przystąpić do egzaminu ustnego.

Zależnie od wykształcenia i specjalności kandydata i zaliczonej praktyki zawodowej kandydat może zdawać egzamin na uprawnienia budowlane. W specjalności projektowania bez ograniczeń i w ograniczonym zakresie. Do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń i w zakresie ograniczonym. I do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń i w ograniczonym zakresie.
Czas egzaminu jest zależny od ilości pytań. Na jedno pytanie jest średnio półtora minuty.(egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Część ustna egzaminu

Część ustna egzaminu trwa 60 minut. 25 minut to czas na przygotowanie przez kandydata do odpowiedzi. Egzamin polega na odpowiadaniu na pytania z wylosowanego zestawu. Ważne, aby wykazać się wiedzą z zakresu przepisów prawa i umiejętnościami zastosowania teorii w praktyce.

Komisja ma prawdo zadać dodatkowe pytania w przypadku niejasności. Ważne, aby były związane z wylosowanym pytaniem. Kandydat posiada możliwość korzystania z przygotowanych aktów prawnych w ramach przygotowań.(programy do uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com