fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Specyfika egzaminu na uprawnienia

Egzamin na uprawnienia budowlane ma za zadanie sprawdzić, czy ubiegająca się o nie osoba zna przebieg procesu budowlanego. Egzamin sprawdza także, czy kandydat potrafi wykorzystywać w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę budowlaną. Nasza wiedza i umiejętności jest sprawdzana dwuetapowo – najpierw pisemnie, potem ustnie. Istnieje możliwość podejścia do egzaminu ustnego w następnej sesji egzaminacyjnej, jeśli po zdanym egzaminie pisemnym nie powiedzie się nam na egzaminie ustnym. (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia)

Egzamin na uprawnienia – etap pisemny

Pisemnie rozwiązujemy test, w którym jedna z trzech podanych odpowiedzi jest prawidłowa. Ilość pytań zależy od tego, o jaki rodzaj czy zakres uprawnień budowlanych się ubiegamy. Oscyluje ona od 30 do aż 90 pytań testowych. Aby zdać egzamin, należy udzielić minimum 75% poprawnych odpowiedzi. Na wyniki części pisemnej nie czekamy długo. Komisja sprawdza otrzymane testy bezpośrednio po zakończeniu egzaminu. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Egzamin na uprawnienia – etap ustny

Egzamin ustny wzbudza wśród wielu osób duże obawy. Jest to najprawdopodobniej spowodowane bezpośrednim odpowiadaniem przed komisją. Po wejściu na salę, losujemy nasz zestaw pytań. W zależności od rodzaju i zakresu uprawnień znajdziemy tam od 5 do 10 pytań. Pytania sprawdzają wiedzę i umiejętności związane z wybraną przez nas specjalizacją. Ponadto będziemy musieli też wykazać się umiejętnością stosowania litery prawa w praktyce oraz wiedzy technicznej podczas odbywania praktyki zawodowej. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Egzamin na uprawnienia – zadanie specjalne

Wśród wielu pytań znajdziemy zadanie specjalne, typowo praktyczne. Mogłoby ono polegać na rozwiązaniu problemu, który dotyczy prowadzenia i organizacji budowy. Komisja może też nas poprosić o wykonanie pewnego zadania projektowego. Wszystko zależy bowiem od tego, o jaki rodzaj uprawnień się ubiegamy oraz jaka jest ich specjalność. Nie należy jednak przesadnie obawiać się zadania dotyczącego projektowania – zadania mają różne stopnie trudności, ale nie są wybitnie skomplikowane. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com