fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zakres pytań na egzaminie na uprawnienia budowlane

Egzamin na uprawnienia budowlane jest ostatnią częścią drogi do ich zdobycia. Warto więc zawczasu zapoznać się z zakresem wiedzy, jaki należy opanować, aby uzyskać jego pozytywny wynik. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Najbardziej obszernym zagadnieniem egzaminu na uprawnienia budowlane jest oczywiście Prawo budowlane. To niezbędny element wiedzy osoby, która będzie korzystać z uprawnień budowlanych w swojej karierze budowlanej. Dlatego też w pisemnym teście jednokrotnego wyboru, na Prawo budowlane znalazło się aż 35% miejsca ze wszystkich pytań.

Drugim, co do ilości pytań, zagadnieniem jest zakres przepisów techniczno- budowlanych z ustawy. Te pytania to 25-30% wszystkich pytań. Specjalność uprawnień budowlanych, o jakie ubiega się kandydat, to również niezmiernie ważna kwestia. Dlatego też poświęcono na nią od 20 do 30% całego testu pisemnego. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Przy podejściu do testu pisemnego na uprawnienia budowlane niezbędna okaże się także wiedza z zakresu przepisów wiążących się z daną specjalnością, a także z zakresu Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Na oba te zagadnienia zostanie przyznane około 5-10% całego testu.


Czas trwania egzaminu na uprawnienia budowlane

Czas trwania części pisemnej egzaminu na uprawnienia budowlane jest tak naprawdę zależny od ilości zawartych w niej pytań. Na każde pytanie, egzaminowany może poświęcić półtora minuty. W związku z tym, egzamin, na który składa się 90 pytań, będzie trwał 135 minut, a egzamin, w którym znalazło się jedynie 30 pytań – 45 minut. (uprawnienia budowlane)

Inaczej mają się sprawy odnośnie części ustnej egzaminu na uprawnienia budowlane. W tym przypadku, niezależnie od ilości pytań znajdujących się w wylosowanym przez kandydata zestawie, a także tych zadanych przez komisję, część ustna egzaminu powinna trwać 60 minut.

Jeśli chodzi o ilość pytań w zestawie, jaki losuje egzaminowany, to składa się na niego od 5 do 10 pytań. Czas trwania egzaminu ustnego to 60 minut, z czego aż 25 minut kandydat może poświęcić na przygotowanie się.

Przejście etapu pisemnego i ustnego, jest stresującym doświadczeniem dla każdej osoby, która ubiega się o uprawnienia budowlane. Warto przyłożyć się do nauki, ponieważ podejść do niego można jedynie dwa razy w roku, w terminach wyznaczonych przez komisję. (programy do uprawnień architektonicznych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com