fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Układ ogrzewań

Najczęściej instalację mieszaną wykorzystuje się w budynkach dwupiętrowych. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w domach, w których na parterze występuje duża otwarta przestrzeń. W takich miejscach na parterze montuje się ogrzewanie podłogowe, a na piętrze to konwekcyjne, czyli w tym przypadku grzejniki. Dzięki temu na dole powietrze nie ucieka, ponieważ jest równomiernie rozpowszechniane po całym terenie podłogi. Gdyby tam zamontowane były grzejniki, oddawałyby one ciepło, aż do poddasza, co zmniejszałoby komfort cieplny i psychiczny użytkowników.   (uprawnienia budowlane kontakt)

Efektywne zastosowanie instalacji mieszanej
Efektywne zastosowanie instalacji mieszanej

Pomieszczenia – ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe powinno pojawić się w takich pomieszczeniach jak: łazienki, kuchnie, jadalnie, przedpokoje i salony. Idealnie dopasowuje się do płytek podłogowych, kafelek, wykończeń z kamienia, a nawet do drewnianych paneli. To świetne rozwiązanie również do przedpokojów, w których warto zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Jednak nie spełni ono tylko funkcji estetycznej. Dodatkowo można oszczędzić czas i pieniądze, np. zostawiają przemoczone buty od razu na podłodze. Mokra posadzka przy drzwiach wejściowych szybciej wysycha, co za tym idzie, nie tylko wysuszy ubrania, ale i zapewni mniej plam i brudu roznoszonych po całym mieszkaniu. (program egzaminu na uprawnienia)

Pomieszczenia – grzejniki

Na piętrze powinny pojawić się w takim przypadku płyty grzejnikowe. Najlepiej zamontować je w sypialniach czy w pokojach dziecięcych. Jeśli te pomieszczenia nie są używane w ciągu dnia, pojawia się zjawisko niewielkiej bezwładności cieplnej. Dzięki niemu można szybko nagrzać sypialnie przed pójściem spać, a następnie wyłączyć/zmniejszyć moc grzejnika, aby zapewnić sobie komfortowy sen. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Warto zaznaczyć, że grzejniki sprawdzą się świetnie w pomieszczeniach z parkietem czy grubymi dywanami. Niestety takie wykończenia hamują ciepło przekazywane z ogrzewania podłogowego, a co za tym idzie, znacznie zmniejszają jego efektywność, nie niwelując dodatkowych kosztów. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Duże otwarte pomieszczenia

Są również takie miejsca, w których najlepiej zamontować dwa systemy grzewcze. To tyczy się wszelkich domów z ogromnymi oknami, dużymi drzwiami balkonowymi, przeszkolonymi tarasami itp. Przez taki układ pomieszczeń i ścian pojawiają się duże straty ciepła, które ciężko nadrobić korzystając jedynie z ogrzewania podłogowego bądź grzejników. Połączenie tych systemów da odpowiednią moc, która będzie w stanie ogrzać cały teren, a użytkownikom zapewnić komfort cieplny i spokój ducha. (uprawnienia budowlane 2022)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com