fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Działanie bazowych stacji

Obecna technika sprawiła, że posiadamy narzędzia, bez których już nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania. Staliśmy się w związku z tym trochę zakładnikami nowoczesnych technologii. Chyba nie ma osób, szczególnie młodych, które wyobrażają sobie obecnie życie bez Internetu, sklepów internetowych czy mediów społecznościowych. Jest to dla nich codzienność i tak naprawdę nie znają oni innego świata, jaki przykładowo miał miejsce w latach 80/90, kiedy to telefon wisiał w domu na kablu i służył do dzwonienia. Dziś tak naprawdę technologia jest tak rozwinięta, że chyba nikt nie wyobraża sobie powrotu do życia bez niej. (uprawnienia budowlane kontakt)

Działanie bazowych stacji
Działanie bazowych stacji

Działanie komórkowej sieci

Na obszarze Polski występują czterej operatorzy komórkowej telefonii, którzy mają swoją infrastrukturę pozwalającą użytkować komórkowe telefony. Każdy z tych operatorów posiada techniczny dział, który ponosi odpowiedzialność za poprawne funkcjonowanie sieci. Specjaliści oprócz monitorowania bezawaryjnego działania bazowych stacji, sprawują również pieczę nad jakością pokrycia w terenie sieci. Operatorzy wyposażeni sią w pomiarowe narzędzia, które pozwalają na bieżąco monitorować w terenie sieć. Bardzo znanym narzędziem jest pomiarowy wóz. Objeżdża on dane trasy i dokonuje odpowiednich pomiarów w pracy na różnych pasmach. Techniczny dział operatora składa się z działów głównych, do których to zalicza się budowa sieci, planowanie sieci, sieć transmisyjna, utrzymanie sieci, wdrożenie, elektryczność oraz dział BHP. (uprawnienia budowlane 2022)

Budowa bazowych stacji

Czynny udział w budowaniu stacji bazowych biorą przedstawiciele wymienionych wyżej działów. U każdego operatora pracuje kilka podwykonawczych firm. Ich zadaniem jest bezpośrednie pozyskiwanie, projektowanie oraz budowanie bazowych stacji. W efekcie ich pracy następuje wygenerowanie radiowej konfiguracji, która będzie zawierać typy nadawczo – odbiorczych anten, azymuty, wysokość zawieszenia i obsługiwane systemy. Na ten moment na dużą skalę projektuje się systemy takie jak GSM 900 I 1800, UMTS 900 oraz 2100 czy szeroko pojęte LTE. Systemy LTE posiadają typy 800, 900, 1800, 2100 i LTE 2600. Pierwsze antenowe systemy sprawiły, że bazowe stacje obsługiwały system o typie GSM 900. (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Użytkowanie telefonów komórkowych

Stosowane obecnie telefony komórkowe praktycznie przez każdego z nas wiążą się z pracą sztabu specjalistów, którzy odpowiedzialni sią za ich poprawne funkcjonowanie.   (program egzaminu na uprawnienia)  Na ten moment użytkownik telefonu komórkowego oczekuje, że będzie mieć on dostęp do telefonicznych rozmów oraz do Internetu, niezależnie od miejsca w jakim się znajdzie. W związku z tym inżynierowie posiadający różne specjalności muszą zadbać o odpowiednią jakość oferowanych usług. Kiedy telefony komórkowe zaczęły funkcjonować najważniejsza była w tym czasie możliwość wykonywania głosowych połączeń oraz przesyłania krótkich wiadomości SMS. Obecnie komórkowa telefonia wiążę się przede wszystkim z dostępem do Internetu. Jest to podstawowa funkcja, jaka musi zostać spełniona oraz musi ona posiadać odpowiedni poziom jakości. (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com