fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Działalność gospodarcza a osiadanie budynku

Wraz ze wzrostem gospodarki, infrastrukturalnych inwestycji i ekspansji w branży e-commerce na obszarze Polski odnotowuje się dynamiczne rozwijanie się rynku związanego z nieruchomościami magazynowymi oraz związanego z branżą logistyczną. Skok rozwojowy obejmuje nie tylko Polskę, lecz także całą Europę. Dynamiczne rozwijanie się branży sprawia, że trzeba szybko odpowiedzieć na duży popyt w branży. Logistyczne, produkcyjne i magazynowe obiekty powstają coraz szybciej na terenach obrzeży miast oraz przy komunikacyjnych arteriach. Nie zawsze jednak takie tereny nadają się pod budowlane inwestycje. Czasami zdarza się sytuacja, że pod takim obiektem grunt nie zostanie odpowiednio zagęszczony. W konsekwencji podczas użytkowania budynku zaczyna pojawiać się problem z osiadaniem fundamentów i posadzek. (uprawnienia budowlane cennik) 

Działalność gospodarcza a osiadanie budynku
Działalność gospodarcza a osiadanie budynku

Wpływ osiadania na działalność firmy

Pierwszą z oznak osiadania budynku są pojawiające się pęknięcia na ścianach oraz na stropach. Niekiedy także dochodzi do przechylenia się konstrukcji danego obiektu w całych ścianach, bądź w narożnikach. Często jednak, gdy osiadanie zaczyna wpływać na funkcjonowanie firmy właściciel bądź zarządca zaczyna reagować. Ignorowanie problemu związanego z osiadaniem posadzki i budynku może prowadzić do poważnych utrudnień związanych z funkcjonowaniem firmy w danym budynku. Mając na uwadze np. centrum logistyczne osiadanie może powodować przechylanie się regałów, na których znajduje się towar. Dużą wrażliwością na takie utrudnienia cechują się przeładunkowe magazyny.  (uprawnienia budowlane program) 

Rozwiązanie problemu osiadania budynku

Patrząc pod kątem biznesowym w bardzo łatwy sposób można pojawiający się problem zamienić w liczby. Do tego celu wystarczy policzyć koszt związany z przestojem przeładunkowego magazynu, który przeważnie funkcjonuje 24h/7 dni. Na tej podstawie oblicza się straty związane z zamknięciem logistycznego obszaru. Kiedy odpowiednio wcześnie nie podejmie się naprawczych kroków, proces związany z osiadaniem może w konsekwencji uniemożliwić prowadzenie działalności w danym obiekcie. Wartość obiektu w związku z tym pod kątem inwestycji również spada. (uprawnienia budowlane segregator)   

Koszty napraw

Problem rozwiązać powinno się zanim będzie on poważny i uniemożliwi codzienne funkcjonowanie działalności. Kiedy zauważy się problem związany z osiadaniem i wcześnie podejmie się interwencję, rozwiązanie to będzie najtańsze, ponieważ będzie można być może uniknąć problemu zanim problem ten zacznie w znacznym stopniu wpływać na biznesową działalność. Kiedy działalność ta nie może być prowadzona zgodnie z jej pierwotnym przeznaczeniem, w związku z pojawiającym się problemem osiadania budynku, całościowy naprawczy koszt wzrasta. Dolicza się do niego także straty, jakie spowodowane są produkcyjnymi przestojami. Wczesne interweniowanie pozwala na to, że koszt napraw z zastosowaniem nieinwazyjnych i szybkich geopolimerowych metod może w rzeczywistości stanowić małą część wartości utraconych potencjalnie przychodów. Warto w związku z tym od razu reagować na wszystkie pojawiające się niepokojące objawy związane z osiadaniem posadzek oraz fundamentów. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com