fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Drut i gwoździe

Drut miękki ocynkowany bywa używany do wiązania dachówek do łat. Gwoździe ocynkowane przydają się do gruntowania gąsiorów. Do umocowania dachówek do gąsiorów używa się gwoździ nieocynkowanych. Rozmiary tych gwoździ to 2,2x50m a maksymalnie 3x80mm. (uprawnienia budowlane kontakt) Podkładki elastyczne muszą być robione z delikatnego polietylenu albo gumy jaka jest odporna na niszczenie się, o solidności około 40 Sh. Przydają się one na podkładki pod nakrętki na haki robione z drutów 0.6 albo 0.8mm. Podkładki metalowe nanosi się na te gumowe od razu pod nakrętki. Haki do umieszczania kafli falistych azbestowo-cementowych, tak samo jak kafli poliestrowych albo kafli z polichlorku, muszą być oksydowane albo ocynkowane w celu uodpornienia ich na zniszczenia. (uprawnienia budowlane 2021)

Drut oraz gwoździe ocynkowane
Drut oraz gwoździe ocynkowane

Kafle o falach równoległych

Kafle faliste PWS bywają robione z żywicy poliestrowej, która jest solidna przez włókno szklane. Są odmiany światło przepuszczające oraz nie. Kafle o falach równoległych do ich długości posiadają rozmiary 2600x1000m, a kafle o falach poprzecznych 1200x950mm. Obszerność obu typów kafli równa się 0.8mm. Masa ich równa się około 2kg/m2, zwracając uwagę na masę tworzyw solidnych. Przydają się one do okrywania konstrukcji bez ogrzewania, jakie potrzebują górnego światła, przykładowo wiat, pawilonów, składowisk chemikaliów.

Kafle faliste oraz fałdowe z PCW wytwarzane są z polichlorku winylu z domieszką farby. Kafle robione są jako szerokie długie taśmy do 25m, jakie podczas magazynowania i przewożenia bywają zawijane w zwoje. Rozmiary takich fali to 27x130mm, obszerność 1,5mm, masa 2,2kg/m2. (uprawnienia budowlane program) Maksymalne temperatury do używania to -25 stopni do 60. Kafle są bez koloru albo z dodatkiem farby zielonej, różowej, niebieskiej czy żółtej. (akty prawne uprawnienia budowlane) Najodporniejsze na światło bywają kafle bez koloru, niebieski czy żółte.

Dachówki

Dachówki patrząc na rodzaj tworzywa z jakiego są zrobione kategoryzują się na cementowe, ceramiczne czy szklane. Poza dachówkami robi się z tych samych tworzyw dzwony oraz gąsiory. Do uszczelniania spoin w okryciach z dachówki korzysta się z zaprawy wapiennej pomieszanej z włóknami pochodzenia naturalnego bądź zwierzęcego. Wszystkie dachówki muszą posiadać zaczep, jaki przydaje się do wsparcia jej na łacie. Bez tego zaczepu albo ścięcie go pod dużym kątem, dyskwalifikuje taką dachówkę. Są one przywożone luzem. W punkcie magazynowania wśród warstw dachówek trzeba wykorzystać przekładki z drewna. Wyroby muszą zostać rozmieszczane w kozły proste do liczenia, przykładowo po 1000 sztuk. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Podczas zimy oraz jesieni warto dachówki składować pod zadaszeniem.

Tworzywa pomocnicze do pokryć dachówkowych

Tworzywa pomocnicze do okryć dachówkowych spodu muszą równać się wymogom PN-56/B-14502. Wykorzystuje się zaprawy o niedużej odporności, czyli maksymalnie rodzaju 8. Pozwala się na skorzystanie z zaprawy cementowo-glinianej o niedużej ilości cementu. Dla powiększenia elastyczności zaprawy poleca się wykorzystywanie małej ilości włókien naturalnych albo odzwierzęcych. Kit asfaltowy da się wykorzystywać zamiast zaprawy do uszczelniania styków dachówek od dołu okrycia. Kit doprowadza się do konsystencji plastycznej podgrzewając go. Kit niezmiennie plastyczny z materiałów nienaturalnych może być wykorzystywany do uszczelniania styków dachówek na dachu. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com