fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Drewno klejone warstwowo na tymczasowe lekkie konstrukcje

Każda z zalet, jaka płynie w związku z zastosowaniem warstwowo klejonego drewna sprawia, że można materiał ten stosować jako konstrukcyjny rodzaj materiału na obiekty tymczasowe o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Ich konstrukcja musi być lekka a pokrycie wykonane z membrany PCV. Tego rodzaju obiekty są zadaszeniami przy kortach tenisowych bądź badmintona. Mogą one także stanowić tymczasowy rodzaj magazynów albo zadaszeń produkcji tymczasowych. W związku z wymaganymi użytkowymi właściwościami w środku obiektu, statyczny prosty schemat główny konstrukcyjnego układu, jak i łatwość podczas produkowania i montowania membrany sprawia, że  obiekty tworzy się z trójprzegubowych ram łukowych. Ramy te posiadają geometrię wynoszącą ½ okręgu. (uprawnienia budowlane cennik) 

Drewno klejone warstwowo na tymczasowe lekkie konstrukcje
Drewno klejone warstwowo na tymczasowe lekkie konstrukcje

Ośmiołukowy obiekt

Mając do czynienia z obiektem ośmiołukowym cechuje się on taką samą użytkową wysokością na całej swojej długości. W konsekwencji możliwe staje się w pełni wykorzystanie przestrzeni i zmiana w trakcie użytkowania przeznaczenia takiego obiektu. Patrząc na modułowość rozwiązań ośmiołukowego obiektu możliwe staje się wydłużenie zadaszenia o dalsze układy. Takie obiekty wykonuje się w szeregowym układzie, zadaszając w ten sposób znajdujące się obok siebie korty. W ten sposób stworzony zadaszony między kortami korytarz w letnim sezonie może być otwarty, a zimą zamknięty, aby zmniejszyć objętość kubatury, jaka jest ogrzewana.  (uprawnienia budowlane program) 

Zadaszenie tenisowych kortów

Wykorzystując obiekt jako zadaszenie przy korcie tenisowym łukowa rama główna ma całkowitą wysokość na poziomie 8,7 metrów. Jej szerokość z kolei wynosi 17,4 metry. Całkowita długość zadaszenia w tej sytuacji to około35 metrów. Pod takim zadaszeniem znaleźć się może pełnowymiarowy tenisowy kort do pojedyncze gry o wymiarach wynoszących 8,23×23,77 metrów. Mogą tam także znaleźć się co najmniej trzy poprzecznie ustawione korty badmintonowe posiadające wymiary 6,10×13,40 metrów. Praktyka budowlana wskazuje, że najczęściej spotyka się dwa typy zadaszeń. Pierwszy z nich zbudowany jest z ośmiu takich sam łukowych ram. Tworzą one kształt obiektu przypominający półbeczkę. Drugi typ zadaszenia to pięć głównych ram z klejonego drewna oraz dwie szczytowe stalowe ramy o wysokości wynoszącej 3 metry. W tym wypadku membrana opada w stronę niższych szczytowych ścian. (uprawnienia budowlane segregator)   

Instalacje w obiektach

W obiektach znajdują się instalacje oświetleniowe i grzewcze. Ogrzewanie odbywa się za pomocą użycia dwóch wewnętrznych gazowych nagrzewnic. Podwiesza się je na głównych ramach na wysokości wynoszącej około 3 metry. Nagrzewnice wraz z dwoma destryfikatorami, które są odpowiedzialne za rozprowadzanie ciepła i podwieszone w punkcie najwyższym ramy dają gwarancję odpowiedniej sprawności instalacji. To pozwala w zimowym sezonie komfortowo użytkować taki obiekt. Latem z kolei poprzez ograniczenie przenikania promieni UV przez membranę stworzona jest możliwość zapobiegnięcia efektowi tzw. szklarni.  (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com