fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dostosowanie hoteli

Niektóre z obiektów użyteczności publicznej wymagają specjalnego dostosowania. Wbrew pozorom wprowadzenie takich zmian nie jest łatwe, w szczególności jeśli mowa jest o hotelach. Należy dostosować taki budynek w zasadzie pod każdym kątem. Należy dopilnować, żeby w przyszłości każdy miał możliwość skorzystania z tego miejsca, włącznie z osobami niepełnosprawnymi. Nie można ich wykluczać z codzienności. Osoby niepełnosprawne, z różnymi dysfunkcjami, także pracują, podróżują, po prostu żyją. Dlatego niesamowicie ważne jest, żeby planując budowę hotelu, pensjonatu, hostelu czy motelu zadbać o to, żeby ułatwić sposób poruszania się osobom z różnego typu problemami (program z aktami na uprawnienia budowlane).

Dostosowanie hoteli

Właściwie o czym należy pomyśleć planując budowę obiektu publicznego? Przede wszystkim o wygospodarowaniu miejsca na wjazd dla osób poruszających się na wózkach (jeżeli do wejścia prowadzą schody). Jest to rzecz, o której niby wszyscy wiedzą, a nadal w wielu miejscach brakuje takich wjazdów. Kolejnym pomysłem jest umieszczenie wind dla niepełnosprawnych osób. Jest to dla nich podstawowy środek transportu, szczególnie jeśli wynajęli pokój mieszczący się na trzecim, piątym czy dziesiątym piętrze. Hotel jest z reguły na tyle duży, że ze spokojem powinno się wydzielić miejsce na specjalną windę tylko dla osób z dysfunkcjami. A co z łazienką i toaletą? Ano należy zamontować poręcze pomagające przemieszczanie się. Ważne jest również, żeby dostosować łazienkę z prysznicem pod kątem funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Do tego celu należy zatrudnić osobę, posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane, ponieważ tylko tak całość będzie zgodna z normami.

Dlaczego nie warto korzystać z pomoc osoby bez uprawnień?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Przede wszystkim dlatego, że osoba nieprzeszkolona i bez uprawnień budowlanych bądź technicznych może sobie nie poradzić z dostosowaniem tego miejsca i zrobi to po prostu źle. Wiąże się to z niepotrzebnym stresem i przede wszystkim z dodatkowymi kosztami, które nie były zaplanowane. Poza tym są opublikowane przepisy i akty prawne, które mówią o dostosowaniu obiektów użyteczności publicznej do określonych potrzeb osób niepełnosprawnych. Określone w nich są warunki techniczne określonych obiektów oraz miejsca ich umieszczenia. Należy je bezwzględnie przestrzegać, późniejsze skutki wynikające z nieprzestrzegania mogą przekreślić dotychczasową karierę firmy budowlanej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com