fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Domy z drewna

Domy z drewna to zazwyczaj modele letniskowe, ale również całoroczne. Więcej osób wybiera właśnie ten materiał budowlany, ponieważ sprawia on przytulne wrażenie, zdrowy klimat. Takie budynki są ekologiczne. Domy całoroczne zazwyczaj wykonuje się z  grubych bali 70 mm, 94 mm, 120 mm, 140 mm. Należy zaznaczyć, że do konstrukcji nie należą tylko bale, ale również konstrukcje warstwowe z ociepleniem od strony zewnętrznej i wewnętrznej. Częściej ociepla się tego typu konstrukcję wełną mineralną, istnieje również wiele materiałów izolacyjnych takich jak wełna drzewna, czy włókna celulozowe. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Domy z drewna
Domy z drewna

Domy letniskowe czy jednorodzinne są budowane na zamówienie według indywidualnych projektów.

Wybór drewna i jego impregnacja

Do budowy domów drewnianych stosuje się świerk skandynawski. Cechuje się on niskimi przyrostami rocznymi. Sprawia to, że drzewo jest gęste, twarde i wytrzymałe. Istotne jest, by drzewo było opatrzone odpowiednimi certyfikatami. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Ważnym czynnikiem zapewniającej trwałość jest odpowiednie impregnowanie drewna. O żywotności tego surowca decyduje właściwa konserwacja i jakoś używanego preparatu.

Poleca się wodne powłoki chroniącego przed wilgocią, promieniowaniem UV, pleśnią i grzybami. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Domy drewniane dedykowane są dla osób, które kochają ten materiał. Jest on idealny dla ceniących sobie przytulność i odpowiedni klimat.

Aspekt zdrowotny

Zdrowotne walory to kolejna zaleta, którą zapewniają domy drewniane. Materiał ten wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Ma zdolność samoregulacji, wilgotności wewnątrz pomieszczenia. Panuje tutaj korzystny mikroklimat wpływający na dobre samopoczucie i zdrowie mieszkańców. Jest jednym z niewielu surowców, które nie mają negatywnego wpływu na organizm ludzki. Materiał ten jest ekologiczny i odnawialny, a jego odpady nie są szkodliwe dla środowiska. Jest idealnym izolatorem termicznym i akustycznym. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com