fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Domy modułowe

Domy modułowe to nowy trend na rynku budowlanym. Takie domy są wspaniałą alternatywą dla miejskiego życia. Nowoczesna bryła, konfiguracja modułów w swobodny i nietypowy sposób dostosowany do potrzeb klienta. Coraz więcej osób postanawia stawiać na minimalizm, nie tylko tnąc koszty, ale również w trosce o dobrostan naszej planety. Mały dom, to mniejsze koszty.  

Dzięki możliwości łączenia modułów tarasami lub przeszklonymi wiatami możemy powiększać obszar mieszkalny w miarę naszych rosnących potrzeb. (program egzaminu na uprawnienia)

Domy modułowe
Domy modułowe

Mikrodomy letniskowe lub całoroczne

Posiadając działkę możemy zainwestować w budowę tzw. letniaka czyli domu letniskowego. Co więcej możemy na tym zarobić wynajmując taki obiekt, uzyskując dodatkowe źródło dochodów. Dodatkowym atutem będzie na pewno atrakcyjna lokalizacja działki oraz reklama obiektu jako oazy spokoju i odosobnienia. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Domki letniskowe zapewniają intymność, samodzielność i spokój. Podczas ostatnich kilku lat nastąpił prawdziwy boom na tego typu obiekty. Co więcej wiele takich domów modułowych funkcjonuje jako domy całoroczne.

Koszty postawienia domu modułowego

Porównując ceny budowy standardowego domu murowanego o klasycznym metrażu, koszty domu modułowego wypadają znacznie korzystniej.

Najbardziej opłacalnym metrażem jest budowa 35 – 45 m2 powierzchni plus poddasze użytkowe. Koszt takiej inwestycji oscylują w granicach 200 tyś zł.  Dodatkowo możemy obniżyć koszty stawiając dodatkową wiatę przeszkloną, którą możemy zaadoptować jako salon lub jadalnię. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Pozwolenie na budowę

Niestety nawet po zmianie prawa budowlanego nie uciekniemy od formalności. Chociaż każdy by sobie życzył aby budować tanio, ekologicznie i oszczędnie, a przy tym bez zbędnej biurokracji. Możemy skorzystać z uproszczenia „na zgłoszenie” omijając konieczność przygotowania projektu budowlanego jedynie w jednym przypadku. Jeśli budujemy budynek parterowy, który formalnie będzie pełnił funkcję rekreacyjną. Oznacza, to że musimy zrezygnować z poddasza. Dopuszczalne jest jedynie postawienie antresoli nad częścią parteru. Jeśli więc marzymy o poddaszu użytkowym oraz sypialni na nim musimy posiadać projekt budowlany nawet w domach o powierzchni do 35 m2. (uprawnienia budowlane 2022)

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z inwestycji „na zgłoszenie” również musimy dopełnić szeregu formalności. Nawet tak małe projekty wymagają bowiem całej, kompletnej dokumentacji projektowej. Nie ominiemy również etapu „wyłączenia działki z produkcji rolnej” oraz warunków zabudowy i czasu oczekiwania  z tym związanego.

Domki modułowe mają określone przekroje, rozmiary oraz kubaturę. Natomiast wnętrza to już indywidualna kwestia którą możemy dostosować do klienta.

Biosfera

Biosfera, czyli ekologiczne podejście do życia w domu oraz wokół niego. Ważnym etapem jest odpowiednie jej zaplanowanie oraz dopasowanie do potrzeb użytkowników.

Istotne i pomocne jest to, iż projekty instalacji należy dostarczyć dopiero przy odbiorze takiego budynku. Do tego więc czasu mamy możliwość wprowadzania zmian. Zazwyczaj korzystamy z możliwości budowy ekologicznej oczyszczalni ścieków, dbając o rośliny wokół budynku. W przypadku bardzo małych działek korzystamy z opcji deszczówki do pielęgnacji zieleni.

Przy budowie domów modułowych zaleca się skorzystać z usług profesjonalistów. Firmy które się w tym specjalizują posiadają gotowe projekty takich domów. Naszym zadaniem będzie wówczas wybór dachu, elewacji, instalacji oraz wnętrza budynku. I dostajemy gotowy projekt.

Możemy też zamówić indywidualny projekt dostosowany do naszych potrzeb, dobierając moduły  i aranżując działkę wg naszego pomysłu. Następnie taka  firma dostarcza nam gotowy projekt wraz z listą prac, kosztorysem, instrukcją budowy dla ekip budowlanych. Możemy oczywiście zając się tym samodzielnie budując tzw. metodą gospodarczą.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com