fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dom dwulokalowy

Dom dwulokalowy, jak sama nazwa wskazuje jest miejscem, w którym mogą zamieszkać dwie rodziny. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie nie jest w naszym kraju szczególnie popularne, jednak może być przy tym w pełni funkcjonalne. W ofertach poszczególnych biur architektonicznych możemy znaleźć wiele projektów tego typu domów. Sprawdźmy, czym się wyróżniają i jak najlepiej je zbudować?  (uprawnienia budowlane 2022) 

Dom dwulokalowy

Parterowe domy dwulokalowe

Często inwestor kieruje się ku mniejszej przestrzeni użytkowej w danym budynku. W tym celu nie widzi potrzeby budowy domu wielokondygnacyjnego. Taki dom niewątpliwie wiąże się z dość dużymi nakładami finansowymi. Aby więc tego uniknąć, pomysły inwestorów coraz częściej kierują się ku budowie parterowych domów dwulokalowych. Takie domy sprawdzą się przede wszystkim w przypadku rodzin, które są małe. Dodatkowo takie rozwiązanie jest korzystne dla inwestora z punktu widzenia kosztów inwestycyjnych. Są one z pewnością niższe, a i sama budowa takiego domu nie sprawia wielu problemów, ponieważ jej proces nie jest szczególnie skomplikowany. Najczęściej budowane są domy, które mają dwuspadowy dach, ponieważ one uważane są za najbardziej ekonomiczne. Jeżeli chodzi o same projekty takich domów to są one przede wszystkim ważne w kontekście adaptacji strychu na użytkowe poddasze, co sprzyja powiększeniu przestrzeni użytkowej całego domu.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Bliźniaki z poddaszem użytkowym

Dom dwulokalowy może, choć nie musi posiadać użytkowego poddasza. W wielu przypadkach jest to zależne od osobistych potrzeb i preferencji danej rodziny. Często wykorzystywanym przez inwestorów pomysłem jest ten, który wiąże się z budową bliźniaków z wykorzystaniem poddasza użytkowego. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na jego uzyskanie. Nie ingerujemy bezpośrednio w kubaturę takiego budynku. Dodatkowymi atutami takich domów są lukarny. Jeżeli zdecydujemy się je zastosować to możemy liczyć na znaczne zmniejszenie ilości skosów na naszym poddaszu. Zyskujemy więc na nim jeszcze więcej przestrzeni, ale także lepiej doświetlamy wnętrze. Oczywiście takie domy są również atrakcyjne pod kątem wizualnym, ponieważ w większości są stylizowane na domy nowoczesne, o wielu walorach estetycznych zauważalnych z zewnątrz.  (uprawnienia budowlane program) 

Bliźniaki na wąskiej działce

Jeżeli chodzi o bliźniaki to mają one najczęściej dwa odrębne wejścia.   (uprawnienia budowlane segregator egzamin)  Powoduje to, że dolna powierzchnia takiego domu jest dość duża, więc i działka wymaga większej powierzchni. Jednak nie jest tak, że nie możemy takiego domu wybudować na dość wąskiej działce. Nie ma ku temu absolutnie żadnych przeciwwskazań. Wśród projektów architektonicznych możemy znaleźć wiele opcji domów dwulokalowych zbudowanych na wąskich działkach. Takie projekty jednak z pewnością będą charakteryzować się nietypowym kształtem kubatury. Nie mniej jednak, wszystko tkwi w szczegółach, a więc w odpowiednim dopracowaniu rozwiązań. Wiele także zależy od działki. Jeżeli jest ona specyficzna to można zamówić tzw. dokumentację indywidualną, która pozwoli nam dostosować dom do działki. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie wiąże się również z wyższymi kosztami, jednak z pewnością odpowiednie dopasowanie pozwoli na większy komfort korzystania z takiego domu.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com