fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dodatkowe uprawnienia

Z pewnością wiele osób mimo posiadania już uprawnień budowlanych chce rozwijać się także w innych obszarach niż posiadanej specjalności. W takim przypadku Krajowa Komisja Kwalifikacyjna przygotowuje indywidualne zestawy pytań. Uwzględniają one zakres, rodzaj posiadanych uprawnień oraz termin ich nadania (pytania na egzamin ustny do uprawnień). Oczywiście zakres i formę egzaminu ustala się w trakcie postępowania kwalifikacyjnego. W przypadku egzaminu do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń należy odpowiedzieć prawidłowo na 57 spośród 75 pytań testowych. Z kolei egzamin ustny jest złożony z 8 pytań, za które można otrzymać od 0 do 5 punktów. Aby uzyskać pozytywną ocenę trzeba uzyskać 27 punktów na 40 możliwych.

Dodatkowe uprawnienia

Uprawnienia rozdzielne – egzamin

Oczywiście w zależności od uprawnień, o które stara się kandydat egzamin składać się z mniejszej lub większej ilości pytań. Jeżeli chodzi o uprawnienia rozdzielne do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń , podchodzimy do egzaminu składającego się z 60 pytań. Aby zdać należy odpowiedzieć prawidłowo na minimum 45 pytań. Z kolei część ustna zawiera 6 pytań. Dwa z nich dotyczą praktycznego stosowania wiedzy technicznej a trzy wybranej specjalności (programy do uprawnień budowlanych). Jedno pytanie polega na sprawdzeniu wiedzy praktycznej. Tutaj należy rozwiązać zagadnienie związane z prowadzeniem budowy lub wykonać zadanie projektowe. Istotnie, aby zaliczyć pozytywnie tę część egzaminu trzeba zdobyć przynajmniej 20 na 30 możliwych punktów.

Uprawnienia łączne – egzamin

W przypadku uprawnień w ograniczonym zakresie do projektowania i kierowania robotami budowlanymi łącznie egzamin składa się z 45 pytań testowych. Na jego rozwiązanie kandydat ma 70 minut (uprawnienia budowlane – egzamin). Aby uzyskać ocenę pozytywną należy odpowiedzieć poprawnie przynajmniej na 34 pytania. Z kolei egzamin ustny składa się z 6 pytań, które są oceniane punktowo (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane). Pozytywny wynik otrzymamy wówczas, gdy uzyskamy przynajmniej 20 na 30 możliwych punktów. Egzamin ustny złożony jest z 6 pytań – aby go zaliczyć trzeba zdobyć przynajmniej 20 punktów z 30 możliwych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com