fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wiele osób pomimo posiadanych już uprawnień budowlanych dąży do zdobycia kolejnych (programy do uprawnień budowlanych). Dzieje się tak, ponieważ pragną na przykład uzyskać uprawnienia innego rodzaju lub w innym zakresie niż posiadane. Wówczas najlepszym sposobem nauki jest rozwiązywanie przygotowanych indywidualnie testów. Tego typu testy uwzględniają zdobyte już uprawnienia, a czasem także termin ich zdobycia.

Forma i zakres egzaminu pisemnego

W przypadku ustalania formy oraz zakresu egzaminu pisemnego podczas postępowania kwalifikacyjnego bierze się pod uwagę wiele zasad.

Pierwsza zasada dotyczy projektowania lub kierowania robotami budowlanymi w zakresie ograniczonym (program z aktami na uprawnienia budowlane). Wówczas egzamin składa się 30 pytań testowych dotyczących nowych przepisów ogólnych oraz wybranego zakresu uprawnień. 20 pytań dotyczy ustawy Praca budowlanego oraz innych ustaw właściwych dla danego zakresu lub specjalności prawa budowlanego. Dotyczy to również aktów wykonawczych wydanych na podstawie tej ustawy. 10 pytań związanych z zasadami BHP w czasie wykonywania robót budowlanych. Kandydat ma na rozwiązanie testu 45 minut. Aby zdać egzamin należy odpowiedzieć poprawnie na 23 pytania.

Druga zasada dotyczy łącznie projektowania lub kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie (uprawnienia budowlane). Wówczas egzamin składa się z 45 pytań testowych. 30 z nich związanych jest z ustawą Prawa budowlanego oraz innych ustaw właściwych wybranemu zakresowi lub specjalności uprawnień budowlanych. Poza tym dotyczą aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie. 15 pytań dotyczy warunków BHP. Taki egzamin trwa 70 minut. Aby uzyskać pozytywny wynik należy odpowiedzieć poprawnie na minimum 34 pytania.

Egzamin oddzielny do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń

Osoba, która chce zdobyć oddzielnie uprawnienia do jednej z powyższych specjalności musi podejść do egzaminu pisemnego. Egzamin składa się z 60 pytań testowych. 40 dotyczy prawa budowlanego oraz innych ustaw właściwych dla wybranej specjalności lub zakresu uprawnień budowlanych oraz aktów wykonawczych. 20 pytań związanych jest z warunkami BHP. Taki egzamin trwa 90 minut. Istotnie, aby go zaliczyć należy odpowiedzieć poprawnie na przynajmniej 45 pytań (egzamin na uprawnienia budowlane).

Egzamin łączny do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń

Podobnie osoba która stara się o łączne uzyskanie ww. uprawnień musi zdać egzamin pisemny. Egzamin ten w przeciwieństwie do egzaminy dla oddzielnych specjalności składa się z 75 pytań. Na jego napisanie kandydat ma 115 minut (testy uprawnienia budowlane). Aby uzyskać pozytywny wynik z egzaminu należy odpowiedzieć poprawnie na przynajmniej 57 pytań.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com