fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Deska Barlinecka na podłogę

Podłoga wykonana z drewna jest ozdobą dla każdego wnętrza. Jej ciepły i piękny wygląd daje przyjemność zarówno pod kątem estetyki, ale także wiąże się to z naturalną strukturą, po jakiej bardzo przyjemnie chodzi się na boso. Barlinecka Deska jest prosta w montażu i można z powodzeniem stosować ją przy podłogowym ogrzewaniu. Bardzo dobrze prezentuje się, kiedy zostaje wykończona ona drewnianymi estetycznymi listwami. Stworzona podłoga z Barlineckiej Deski przetrwa z pewnością wiele pokoleń. Po upłynięciu wielu lat można ją szlifować i nanosić ponowną warstwę lakieru albo oleju. To zapewni jej wygląd, jak nowy. Deska ta w 100% stworzona jest z drewna, dlatego też nie przyciąga ona kurzu. Jest ciepła, naturalna i dobrze wytłumia hałasy.  (uprawnienia budowlane 2023)  

Deska Barlinecka na podłogę
Deska Barlinecka na podłogę

Pielęgnowanie podłogi z Barlineckiej Deski

Podłoga wykonana z Deski Barlineckiej musi być odpowiednio pielęgnowana, aby służyła na lata. Unika się stosowania ociekającego mopa wodą oraz dużych ilości wody. Zarówno lakierowaną, jak i olejowaną Deskę Barlinecką najlepiej czyści się i pielęgnuje za pomocą specjalnych środków. Takie środki w swojej ofercie posiada firma Barlinek. Odpowiednia pielęgnacja podłogi sprawi, że z powodzeniem będzie ją można użytkować przez wiele lat, a naturalność oraz dobra jej jakość dadzą gwarancję pięknie wykończonych wnętrz. (uprawnienia budowlane segregator)  

Prosty montaż Deski Barlineckiej

Podłogę drewnianą wykonaną z Barlineckiej Deski bardzo prosto się montuje. Dzieje się tak przez zastosowanie w niej zamków czołowych o typie 5Gc oraz Barclick na dłuższej krawędzi. Podłogę tego typu montuje się na klej, albo w pływającym systemie. Nie wymaga ona przeprowadzania dodatkowych wykończeniowych prac i można użytkować ją od razu po ułożeniu. Drewno jest materiałem, jaki ciągle pracuje. Kiedy w powietrzu jest nadmiar wilgoci to ją pochłania, a kiedy za mało to oddaje ją do wnętrza. W tego też względu podłogi wykonane z deski litej wraz z upływem lat skrzypią i odkształcają się. Barlinecka Deska z kolei posiada krzyżową trójwarstwową konstrukcję, która cechuje się stabilnością oraz odpornością na pracę drewna. Można montować ją również na ogrzewanie wodne, elektryczne czy podłogowe. (uprawnienia budowlane testy) 

Drewniane listwy do wykończenia podłogi

Przypodłogowe listwy bardzo dobrze maskują dylatacyjne szczeliny między podłogą a ścianami. Są one także praktyczne, ponieważ skutecznie maskują przewody telefoniczne czy antenowe. Dają one także bardzo efektowną ramę przy podłodze. W aranżacji klasycznej warto, aby listwy były dopasowane kolorystycznie do desek. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku to, aby drewno posiadało taki sam odcień jak listwy. Ale takie rozwiązanie nie stanowi reguły. Architekci bardzo urządzają wnętrza wykorzystując potencjał dekoracyjnych listew. Wykańczają np. podłogę naturalną za pomocą białych drewnianych listew. Mogą one kontrastować ze ścianą, albo też być zharmonizowane. Wszystko zależy od upodobań i stylu, jaki chce się osiągnąć. (uprawnienia budowlane cena) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com