fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Odbycie praktyki zawodowej to jeden z kilku czynników, dzięki któremu można uzyskać uprawnienia budowlane. Same praktyki pozwalają jednak na wiele więcej – nie można zapomnieć o zdobytej ten sposób wiedzy czy umiejętnościach praktycznych. Czas poświęcony na praktykę zawodową jest rozliczany w tygodniach – jeden rok praktyki to 52 tygodnie. Warto wiedzieć, że tydzień pracy oznacza 5 dni, niekoniecznie od poniedziałku do piątku. (program uprawnienia budowlane)

Praktyka zawodowa – jak wygląda?

Praktykę zawodową można odbyć w biurze projektowym. Uczestniczy się tam w szeroko pojętych pracach projektowych. Praktyka może jednak odbywać się także na terenie budowy; wtedy jest się uczestnikiem prac budowlanych. (testy uprawnienia budowlane). Zarówno w jednym, jak i w drugim miejscu nasza praktyka może polegać na inspekcji i kontroli w urzędach, które obsługują organy nadzoru budowlanego – a nawet i pracy w nich. Wyróżnia się także praktykę zawodową odbywaną w jednostkach samorządu terytorialnego, do których należy realizacja zadań wyznaczanych przez zarządcę dróg publicznych. Praktyka zawodowa polega jednak w dużej mierze na wykonywaniu konkretnych czynności na placu budowy. Wtedy do naszych obowiązków należy ocenianie zjawisk w fachowy sposób oraz samodzielne rozwiązywanie spraw o charakterze architektonicznym, budowlanym czy organizacyjnym. Praktykę zawodową można także odbyć u zarządcy infrastruktury kolejowej – w oddziale odpowiadającym za utrzymywanie jej we właściwym stanie technicznym.

Praktyka zawodowa – kiedy nie uzyskamy uprawnień?

http://uprawnienia-budowlane.com/egzamin-ustnyJeśli w wybranych przez nas komórkach eksploatacyjnych, technicznych czy administracyjnych praca nie wymaga posiadania uprawnień budowlanych, nasza praktyka zawodowa nie zostanie zaliczona (program na egzamin ustny). Podobnie jest też w przypadku wykonywanych przez nas inwentaryzacji, kosztorysów, obmiarów, rozliczeń budowy, koncepcji projektowych czy elektrycznych pomiarów eksploatacyjnych. Oprócz tego należy pamiętać, że zakres praktyki powinien pokrywać się z zakresem uprawnień budowlanych i specjalności, które chcemy uzyskać. (cennik programów)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com