fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czym jest Gobloo?

Jak wiadomo, nasz krajowy rynek energetyczny oparty jest niemal w całości na węglu. Bardzo trudno przychodzi nam rezygnacja z niego, zwłaszcza w obliczu zawirowań cenowych, determinowanych przez wysoką inflację. Cała sytuacja energetyczna na świecie nie jest stabilna, a więc ceny także drastycznie rosną. Nie inaczej jest również w kwestii pozyskiwania uprawnień do emisji CO2. W najtrudniejszym, a więc początkowym okresie wojennym, na Europejskiej Giełdzie Energii za tonę węgla trzeba było zapłacić nawet ponad 23 euro, czyli aż o 200% więcej niż przed rokiem. Wiemy, że w tym przypadku trudno oczekiwać szybkiego końca. Dlatego by ułatwić te kwestie w swojej firmie, stworzono Gobloo. Sprawdźmy, czym jest i na co ma wpływ.   (uprawnienia budowlane segregator)  

Czym jest Gobloo?

Cios energetyczny dla firm

Gobloo jest to spółka, która wchodzi w skład grupy kapitałowej Columbus Energy, której działalność opisywaliśmy już wcześniej. Oferta Gobloo skierowana jest do firm, które w związku z zawirowaniami na rynkach energetycznych chciałyby ustabilizować swoją ekonomiczną sytuację w tym zakresie, decydując się na montaż fotowoltaiki. Gobloo proponuje instalację fotowoltaiczną dla firm w najniżej cenie, która jest możliwa w przedziale od 20 kWp do 50 kWp. Głównym czynnikiem determinującym wybór tej firmy do instalacji fotowoltaiki jest fakt, że taka inwestycja ma bardzo szybko ulec zwrotowi. Według badań przeprowadzonych przez firmę jest to możliwe szczególnie szybko. Wskazano, że firmy, które zdecydowały się na takie rozwiązanie zyskały zwrot sięgający nawet 12% rocznie. Wszystko dzięki montażowi instalacji paneli polikrystalicznych o mocy 275 Wp. W praktyce oznacza to więc, że 1 megawat będzie kosztował mniej aż o 60%.   (uprawnienia budowlane 2022) 

Sposób na wzrost cen za prąd

Instalacja fotowoltaiczna w ofercie Gobloo może pokryć większość zapotrzebowania przedsiębiorstwa na prąd od świtu do zmierzchu. Nie jest to jednak jedynie pozorne pozyskiwanie energii, ponieważ wiąże się także z wykorzystywaniem i odpowiednim akumulowaniem energii. Taka nadwyżka energetyczna jest możliwa do wykupienia przez zakłady energetyczne. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala na całkowite odcięcie się i uniezależnienie od zawirowań cenowych prądu, przy jednoczesnej możliwości pozyskania dodatkowych funduszy z tytułu sprzedaży nadwyżek energetycznych. , a ewentualne nadwyżki energii zostaną odkupione przez zakład energetyczny. Dzięki temu mamy realny wpływ na pozyskiwanie konkretnej ilości energii, przy jednoczesnym akumulowaniu zysków z niej pochodzących.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Zwiększenie zapotrzebowania

Oferta firmy Gobloo jest przewidziana dla firm, które szczególnie odczuwają wzrost zapotrzebowania energetycznego i dodatkowo chciałyby całkowicie odciąć się od zawirowań cenowych na rynku energetycznym.   (program egzaminu na uprawnienia)  Takie działanie, czego nie trzeba specjalnie dokładniej wyjaśniać pozwoli zachować konkurencyjność firmy, ale także zbuduje jej odpowiednią pozycję na rynku. Będzie więc ona nie tylko stabilna, ale także atrakcyjna dla potencjalnych klientów oraz inwestorów. Nie da się ukryć, że taka inwestycja jest na całe lata. Dzięki wyborowi oferty Gobloo nasza firma z pewnością wpisze się w działalność na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Renoma takiej firmy jest więc zwiększona, a my, jako jej właściciele, możemy przejść na tzw. 100% OZE i być wśród takich firm jak Amazon, Google czy Microsoft. Brzmi atrakcyjnie? Zachęcamy! (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com