fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czy ekrany akustyczne mogą być szansą na normalne warunki mieszkaniowe?

Mieszkańcy pobliskich drogom terenów musza liczyć się z utrudnieniami i uciążliwościami, które łączą się z rozwojem infrastruktury. Drogi szybkiego ruchu sprawiają najwięcej problemów. Ponieważ dość często przechodzą przez tereny domostw.(programy do uprawnień budowlanych)

Łączy się z tym okropny hałas, który generują przejeżdżające pojazdy. W dzisiejszej dobie stosuje się ekrany akustyczne, dzięki którym można zmniejszyć poziom hałasu i mieszkanie w bliskiej odległości od dróg jest mniej uciążliwe.

Ekran akustyczny – czym jest i na czym to polega?

Jest to bariera dźwiękochłonna, którą stawia się między źródłem generującym hałas o punktem odizolowania. Do tych miejsc zalicza się teren zabudowań mieszkalnych. W otoczeniu ekranu akustycznego powstaje tzw. strefa cienia akustycznego. W tym miejscu dźwięk zza ekranu nie dochodzi w ogóle. Im większa odległość od bariery tym więcej dźwięków jest słyszalnych. Dzięki ekranom akustycznym zmniejszona jest ilość dźwięków, które dochodzą do domostw. Dlatego mieszkanie w takim miejscu dzięki ekranom staje się przyjemniejsze.(akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Ekrany akustyczne to sztuczne twory, które tłumią nadmiar hałasu. Są to ściany pionowe, tworzone ze specjalnych materiałów. Mają dwutorowe działanie. Z jednej strony pochłaniają dźwięki, a z drugiej odpychają je – dzięki czemu nie są tak słyszalne.

Jednym z najważniejszych czynników konstrukcyjnych jest stosowanie materiałów o charakterze akustycznie izolacyjnym. Ekrany te są szpikowane materiałami keramzytobetonowymi, które cechuje wysoki współczynnik pochłaniania i odbijania. Stawia się je bezpośrednio przy źródle hałasu i nie zajmują sporo miejsca. Dlatego są o wiele bardziej skuteczniejsze niż inne metody ograniczania hałasu.(program na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com