fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co obejmują praktyki zawodowe?

Posiadanie uprawnień budowlanych jest praktycznie nieodłącznym elementem kariery w branży budowlanej. Aby jednak móc przystąpić do egzaminu na uprawnienia budowlane, należy posiąść odpowiednią wiedzę i doświadczenie. W celu zdobycia wiedzy teoretycznej należy podjąć studia na kierunku budowlanym. Natomiast żeby nabyć doświadczenie, konieczne jest podjęcie praktyk zawodowych. (uprawnienia budowlane)

W praktykach najważniejszą rzeczą jest tematyka zgodna z profesją uprawnień budowlanych, o jakie ubiega się praktykant. Zgodność ta zostanie oceniona przez okręgową komisję budowlaną, która dokładnie przyjrzy się przebiegowi praktyk budowlanych.

Można więc stwierdzić, że na proces ukończenia praktyk budowlanych składa się ich odbycie, a następnie ich rzetelna ocena przez komisję budowlaną. ( program z aktami na uprawnienia budowlane )

Jakie warunki należy spełnić, aby praktyki zawodowe zostały zaliczone?

Aby móc myśleć o zaliczeniu praktyk zawodowych, należy podczas ich trwania spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich jest pełnienie samodzielnej funkcji technicznej na budowie. Funkcja ta jest oczywiście sprawowana pod okiem kierownika budowy lub kierownika praktyk budowlanych. Kolejnym warunkiem pozytywnego rozpatrzenia odbycia praktyk budowlanych przez komisję budowlaną, jest czas praktyk budowlanych. Będzie on zależy od zakresu robót wykonywanych w trakcie danego projektu.

Odnośnie czasu praktyk budowlanych, ważny jest jeszcze system pracy odbytej podczas ich trwania. Najczęściej praktyki odbywają się w ciągu tygodnia pracującego i obejmują 5 dni roboczych. ( materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych )

Warto również wspomnieć, że praktyki zawodowe mogą bazować nie tylko na budowie obiektu budowlanego „od zera”, ale także na przebudowie czy wykonaniu nadbudowy danego obiektu budowlanego.

Praktyka zawodowa a umowa

Warto również pochylić się nad kwestią praktyk zawodowych i umowy z nimi związanej. Praktyki zawodowe opierają się właśnie o umowę. Często jest to umowa u pracę, ale może być to także inna umowa cywilnoprawna.

Praktyki zawodowe nie są jedynie zdobyciem papierka. Czas ich trwania to intensywna nauka, której należy się w pełni poświęcić. Trzeba pamiętać o tym, że część ustna egzaminu na uprawnienia budowlane obejmuje właśnie doświadczenie zdobyte podczas ich trwania. ( egzamin na uprawnienia budowlane )

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com