fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co potwierdza praktykę zawodową?

Istnieje dokument, bez którego praktyka zawodowa nie znajduje potwierdzenia. Można go szybko odszukać pod załącznikiem nr. 1 do w/w oświadczenia. (materiały do uprawnień). To jaki ten dokument jest dokładnie, zależy od kilku czynników. Jeśli pracowaliśmy na terenach nadzorowanych przez szefa Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, Ministra Obrony Narodowej lub ministra właściwego do spraw wewnętrznych, wtedy wydane nam będzie zaświadczenie inspektora nadzoru budowlanego z naszego okręgu. W zaświadczeniu tym muszą znajdować się informacje tj. pełny okres, w którym odbywaliśmy praktykę oraz dokładna data pierwszego i ostatniego jej dnia.

Jeśli natomiast sytuacja dotyczy praktyki odbytej przed 1 stycznia 1995 r. zaświadczenie potwierdzenia jej odbycia pisane jest przez jedną z osób nadzorującą miejscem, w której praktyka była odbyta. Istnieje jeszcze jeden rodzaj zaświadczeń. Dotyczy on praktyk wykonywanych w datach pomiędzy 1 stycznia 1995 r., a 25 września 2014 r. W takich przypadkach każdy praktykujący posiada książkę, a notatki w niej zawarte podpisuje osoba odpowiednio wykwalifikowaną (z uprawnieniami budowlanymi i nadzorujących praktykę zawodową).(wybierz swój dostęp do programu)

Praktyka zawodowa odbyta w innym kraju

Jeśli odbyliśmy praktykę zawodową w innym kraju, nie ma powodu do obaw. Nie ma żadnego przepisu regulującego, że aby uzyskać uprawnienia budowlane musimy praktykować tylko w Polsce. Jedyne co musimy przedstawić to oczywiście potwierdzenie ich odbycia. Gdzie ich szukać, kto może wystawić nam taki dokument?(program jednolite akta prawne) Musimy udać się do szefa miejsca, w którym wykonywaliśmy praktykę zawodową. Musi to być osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi obowiązującymi w danym kraju. Ponadto musi on zawrzeć każdy jeden obiekt budowlany przy którym pracowaliśmy i wszystkie czynności, które wykonywaliśmy. Poza tym muszę być konkretne daty początku i końca praktyki. I kierownik musi ocenić naszą wiedzę od strony praktycznej i teoretycznej.(testy uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com