fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Istotnie, jak w przypadku każdej innej dziedziny – najważniejsze są wykształcenie oraz praktyka (uprawnienia budowlane 2020 ). Do uprawnień budowlanych w specjalności inżynieryjnej drogowej (projektowanie i kierowanie robotami budowlanymi bez ograniczeń), potrzebne są studia II stopnia. Studia trzeba ukończyć na kierunku budownictwo. Istotne jest doświadczenie zdobyte podczas rocznej praktyki w biurze projektowym, jak również półtoraroczna praktyka na placu budowy.

Z kolei same uprawnienia do projektowania bez ograniczeń również wymagają ukończenia studiów II drugiego stopnia na kierunku budownictwo. Należy odbyć także roczną praktykę w biurze projektowym i na budowie (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane).

Uprawnienia drogowe – co warto wiedzieć?

Jeżeli staramy się o zdobycie uprawnień drogowych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, trzeba ukończyć studia II stopnia: kierunek budownictwo. Należy mieć 1,5 roczne doświadczenie na budowie lub ukończone studia I stopnia: kierunek budownictwo oraz odbytą 3-letnią praktykę na budowie.

A jakie doświadczenie wymagane jest do ubiegania się o uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie? Należy mieć ukończone studia I stopnia: kierunek budownictwo oraz roczną praktykę przy projektach i 1,5 roczną przy kierowaniu robotami drogowymi

Z kolei uprawnienia do projektowania w ograniczonym zakresie może uzyskać osoba, która ukończyła studia I stopnia na kierunku budownictwo. Jednak ważna jest także roczna praktyka na budowie i 1,5 roczna przy tworzeniu projektów.

Kierowanie robotami budowlanymi – kto może się o nie starać?

W szerokim wachlarzu możliwych do zdobycia uprawnień, przechodzimy do tych, związanych z kierowaniem robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie. Uzyskanie ich jest nieco trudniejsze (dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych).

Mogą się o nie starać osoby, które ukończyły studia I stopnia: kierunek budownictwo oraz odbyły 1,5 roczną praktykę na budowie.

Dla kogo jeszcze uprawnienia w zakresie kierowania robotami budowlanymi?

O uprawnienia w specjalności drogowej do kierowania robotami budowlanymi mogą ubiegać się także osoby posiadające tytuł zawodowy technika lub mistrza.

Można również posiadać dyplom potwierdzający kwalifikacje na poziomie technika w zawodach takich jak technik: drogowy, budownictwa, dróg i mostów kolejowych. Tutaj, posiadany dyplom należy poprzeć 4-letnią praktyką, odbytą na placu budowy (program do egzaminu na uprawnienia na komputer).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com