fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Istotnie, jak w przypadku każdej innej dziedziny – najważniejsze są wykształcenie oraz praktyka (uprawnienia budowlane 2020 ). Do uprawnień budowlanych w specjalności inżynieryjnej drogowej (projektowanie i kierowanie robotami budowlanymi bez ograniczeń), potrzebne są studia II stopnia. Studia trzeba ukończyć na kierunku budownictwo. Istotne jest doświadczenie zdobyte podczas rocznej praktyki w biurze projektowym, jak również półtoraroczna praktyka na placu budowy.

Z kolei same uprawnienia do projektowania bez ograniczeń również wymagają ukończenia studiów II drugiego stopnia na kierunku budownictwo. Należy odbyć także roczną praktykę w biurze projektowym i na budowie (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane).

Uprawnienia drogowe – co warto wiedzieć?

Jeżeli staramy się o zdobycie uprawnień drogowych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, trzeba ukończyć studia II stopnia: kierunek budownictwo. Należy mieć 1,5 roczne doświadczenie na budowie lub ukończone studia I stopnia: kierunek budownictwo oraz odbytą 3-letnią praktykę na budowie.

A jakie doświadczenie wymagane jest do ubiegania się o uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie? Należy mieć ukończone studia I stopnia: kierunek budownictwo oraz roczną praktykę przy projektach i 1,5 roczną przy kierowaniu robotami drogowymi

Z kolei uprawnienia do projektowania w ograniczonym zakresie może uzyskać osoba, która ukończyła studia I stopnia na kierunku budownictwo. Jednak ważna jest także roczna praktyka na budowie i 1,5 roczna przy tworzeniu projektów.

Kierowanie robotami budowlanymi – kto może się o nie starać?

W szerokim wachlarzu możliwych do zdobycia uprawnień, przechodzimy do tych, związanych z kierowaniem robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie. Uzyskanie ich jest nieco trudniejsze (dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych).

Mogą się o nie starać osoby, które ukończyły studia I stopnia: kierunek budownictwo oraz odbyły 1,5 roczną praktykę na budowie.

Dla kogo jeszcze uprawnienia w zakresie kierowania robotami budowlanymi?

O uprawnienia w specjalności drogowej do kierowania robotami budowlanymi mogą ubiegać się także osoby posiadające tytuł zawodowy technika lub mistrza.

Można również posiadać dyplom potwierdzający kwalifikacje na poziomie technika w zawodach takich jak technik: drogowy, budownictwa, dróg i mostów kolejowych. Tutaj, posiadany dyplom należy poprzeć 4-letnią praktyką, odbytą na placu budowy (program do egzaminu na uprawnienia na komputer).

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.