fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Szyby „z ciepłą ramką”

Szyby z „ciepłą ramką” – co to właściwie oznacza? „Ciepła ramka” to inaczej ramka dystansowa. Jest to obwodowa listwa, która umieszczona jest pomiędzy taflami pakietu szybowego. Dba ona o zapewnienie szczelności w komorach międzyszybowych. Ograniczone do minimum zostaje zjawisko ulatniania się gazu, czy też infiltracji powietrza do wnętrza szklenia. (uprawnienia budowlane 2022) Ramki w standardzie wykonuje się przede wszystkim z aluminium. Dlaczego akurat aluminium? Przede wszystkim dlatego, że to materiał o dużej przewodności cieplnej. „Ciepła ramka” jest wykonana z tworzywa sztucznego, z izolatora, które jest znacznie lepsze niż aluminium. . (uprawnienia budowlane program) Stąd wzięła się jej nazwa. Na rynku spotyka się czasami ramki ze stali. Stal również jest materiałem o mniejszej przewodności cieplnej niż aluminium. Nie jest ona aż tak niska, jak przewodność tworzywa.

Ciepła ramka dystansowa
Ciepła ramka dystansowa

Ważne znaczenie „ciepłej ramki”

Dlaczego tak ważne jest zamontowanie „ciepłej ramki”? Przede wszystkim jest instalacja pozwala na wpływ ograniczenia związanego ze zjawiskiem kondensacji pary wodnej przez krawędzie szyby. (uprawnienia budowlane kontakt) Dzieje się tak dzięki temu, że jej temperatura w tym samym miejscu w porze zimowej wiąże się ze wzrostem o nawet 2 stopnie. Oczywiście porównanie dotyczy sytuacji podobnego zastosowania i panujących warunków w przypadki zastosowania ramki aluminiowej. Ramka ciepła sprawia, że ciepło nie jest tak łatwo przedostawalne, dzięki czemu zmniejsza się współczynnik przenikania ciepła całego okna. Wiąże się to z kolei z niższymi kosztami dotyczącymi ogrzewania. Przez nieszczelne okna może wypływać z naszego pomieszczenia aż 20% ciepła. Biorąc pod uwagę mroźną temperaturę podczas zimy jest to idealny sposób na ogrzanie wnętrza. Zanieczyszczenia i wilgoć? Nic z tym rzeczy, jeśli mówimy o zamontowanej ramce cieplnej. Pomiędzy szyby w tym celu zostaje wpuszczony gaz. Jest to argon lub krypton. Jeśli do wnętrza dostaje się wilgoć, wówczas ryzyko pleśni wzrasta.

Skuteczność ramki

Skuteczność zastosowania ramki cieplnej oczywiście została poddana badaniom. Wynika z nich, że przy zachowaniu takich samych parametrów danego okna, zastosowanie ciepłej ramki wpłynęło na obniżenie całkowitego współczynnika ciepła aż od 7,7% aż do 11% w porównaniu do zastosowania ramki aluminiowej. Im niższy współczynnik przenikania ciepła tym niższa jest strata ciepła przez stolarkę okienną. Jeżeli mimo wszystko zastanawiasz się, czy jest to konieczność, czy być może tylko opcja – skontaktuj się z ekspertami w tej dziedzinie. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Eksperci wszystko dokładnie Ci wyjaśnią i rozwieją wszelkie wątpliwości. Doradzą także, jaki rodzaj ramki dystansowej wybrać, byś był zadowolony w 100%. Szereg zalet ciepłych ramek powinien przekonać Cię do właściwego wyboru i raz na zawsze pozwolić zażegnać wilgoć, możliwe pojawienie się pleśni czy różnego rodzaju zanieczyszczeń. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com