fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jeżeli chcemy zrobić łazienkę w nowym pomieszczeniu należy sprawdzić czy istnieje możliwość doprowadzenia tam instalacji wodnej , kanalizacyjnej i wentylacyjnej. Te dwie ostatnie ze względu na duże średnice i odpowiedni sposób prowadzenia wymagają więcej pracy. Sytuacja jest prostsza gdy przy jednej ze ścian znajduję się pion kanalizacyjny do którego można się łatwo połączyć za pomocą trójnika. Należy pamiętać, że pion nie może być zakończony zaraz nad dostawionym trójnikiem. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane)
Jeżeli nowej łazienki nie da się połączyć z pionem kanalizacyjnym ze względu na dużą odległość lub jest to grawitacyjnie nie możliwe, trzeba zainstalować urządzenie rozdrabniająco-przepompowujące.

Budowa łazienki w innym pomieszczeniu
Budowa łazienki w innym pomieszczeniu

Wyrównanie krzywizn

Jeżeli pomieszczenie w którym ma znajdować się łazienka ściany lub podłoga są krzywe należy je wyrównać. Do ścian można przykleić płyty gipsowo-kartonowe odporne na wodę, lub wyrównać je zaprawą szpachlową lub nową warstwą tynku. (uprawnienia budowlane) Zależne jest to od skali nierówności na ścianie. Klejenie gotowych płyt sprawdzi się szczególnie wtedy gdy mamy do czynienia z dużymi. Jednak przed wyrównaniem ścian należy się upewnić czy stary tynk dobrze trzyma się podłoża. Jeżeli zauważyliśmy że w kilku miejscach się odspoił, dobrze jest zastanowić się na tym czy nie jest konieczne skucie całego tynku niż . Czasem doraźne naprawy ściany nie wystarczą, bo z upływem czasu tynk może całkowicie się odspoić od podłoża.
Po usunięciu posadzki podłoże należy dokładnie oczyścić oraz zagruntować. W celu wyrównania podłogi najprościej będzie zastosować wylewkę samopoziomującą. Jej główną zaletą jest to uzyskujemy gładką powierzchnię która nie wymaga wyrównania. (uprawnienia budowlane testy)

Płytki na deskach

Problem może się pojawić w budynku gdzie podłoga na legarach jest z desek lub płyt drewnianych. Przed naklejeniem płytek trzeba mieć pewność, że podłoga jest stabilnie przytwierdzona do legarów lub belek. Deski należy również odpowiednio przygotować do okładziny z płytek. Drewniana podłogę należy wyszlifować a wszelkie ubytki wypełnić zaprawą szpachlowa do drewna z żywicą syntetyczna.
Do takiego rodzaju podłoża należy użyć wysoko elastycznego kleju, który będzie odporny na wszelkie naprężenia wynikające z pracy drewna. (akty uprawnienia budowlane)

Płynna folia

Wszystkie miejsca narażone na bezpośredni kontakt z wodą należy dokładnie zabezpieczyć izolacja przeciwwilgociową. Chodzi tu o całą podłogę wraz z cokołem, wnętrze prysznica aż na wysokość ponad słuchawkę prysznicową oraz powierzchnia ścian przy umywalce i wannie. Najlepszą izolacją do takich miejsc jest płynna folia. Jest to substancja jednoskładnikowa na bazie żywicy syntetycznej. Nadaję się na wszelkiego rodzaje podłoża. (uprawnienia budowlane elektryczne) Nakłada się ją w dwóch warstwach przy pomocy wałka lub pędzla. Po związaniu jest nie tylko wodoszczelna ale i elastyczna.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com