fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Proces budowy domu jest długi, składa się z różnych elementów. Stan surowy zamknięty jest to etap występujący po stanie surowym otwartym. Oprócz ścian działowych dachu mamy już założone okna i drzwi zewnętrzne, garaż zamykany jest za pomocą bramy garażowej. W tym momencie można by powiedzieć, że dom jest zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Bardzo często stan surowy zamknięty pozostawiony jest na etap zimowy bez obawy, że budowa domu ulegnie zniszczeniu w taki sposób. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Pomieszczenia są już jest zamknięte jednakże nie występują tutaj przyłącze instalacyjne oraz wykończenie.

Na etapie ze stanu surowego zamkniętego warto odpowiednio zaizolować stropy, czy też płyt podłogi na gruncie, istotne jest ułożenie podkładów podłogowych na których później znajdzie się posadzka. Ważne jest aby wszystko było dokładnie wykończone, aby błędy nie odbiły się na trwałości posadzek, czy ich akustycznej i cieplnej izolacji. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Istotnym elementem jest także wybór odpowiedniej stolarki drzwiowej i okiennej, to inwestycja na długie lata więc powinna być naprawdę wysokiej jakości, domy powinny mieć współczynnik okna o współczynniku przenikania ciepła nie większej niż 1,1 w /(m2k/). Jeśli decydujemy się na budowanie domu energooszczędnego to warto postawić na wysokiej jakości stolarkę. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Stan surowy zamknięty

koszty związane ze stanem surowym zamkniętym są uzależnione od wielu czynników- pierwsze to jest oczywiście powierzchnia budynku mieszkalnego. Drugim istotnym czynnikiem to koszty materiałów, z których zbudowany jest dom, a także wysokość stawki za robociznę, w przypadku gdy sami wykonujemy większą część prac budowlanych odpada nam dużo kosztów związany z budową. No ostateczna wysokość kosztów stanu surowego wpływa również wybór odpowiedniej stolarki. Lepiej dokonać zamknięcia budowy domu stanu surowego jesienią. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com