fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wszystkie błędy jakie popełniliśmy przy izolacji fundamentów będą miały swoje skutki dopiero po latach. Pierwsze sygnały ostrzegawcze to pojawienie się wilgoci na styku ścian z fundamentem. Po tym pojawiają się większe problemy w postaci plam na ścianach, pleśni a nawet odpadającego tynku. Wszystko to wskazuję, że cos jest nie tak z izolacją ścian fundamentowych. W takim wypadku należy wykonać naprawę hydroizolacji. Jest to kłopotliwe zadanie ponieważ trzeba odkopać fundamenty. Następnie trzeba zlokalizować miejsce usterki w którym przecieka woda i jej naprawić. (program egzaminu na uprawnienia)
Dlatego by wyeliminować powstanie takich problemów w przyszłości, proce związane z izolacją fundamentów należy wykonywać zgodnie z projektem przy zachowaniu dużej staranności. Lepiej prace wykonać raz a porządnie niż później ją poprawiać narażając się na dodatkowe koszty. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Błędy w izolacji fundamentów - unikaj oszczędzania na materiale
Błędy w izolacji fundamentów – unikaj oszczędzania na materiale

Błędy w izolacji powstałe na początku budowy

Jednym z największych błędów przy budowie który może mieć opłakane skutki jest brak informacji geotechnicznych. Bez sprawdzenia jakiego rodzaju grunt jest na naszej działce, rozpoczęcie budowy jest dużym błędem. Są to niezbędne dane do tego by dobrać odpowiedni rodzaj izolacji. Jeżeli mamy dużo szczęścia, być może zastosowane już rozwiązanie akurat sprawdzi się w naszym przypadku. Jednak gdy okaże się wykonana izolacja jest niewystarczająca ze względu na agresywny grunt, wkrótce mogą nas czekać spore wydatki związane ze skomplikowanymi naprawami. (akty prawne uprawnienia budowlane)
Kolejnym błędem który może zaszkodzić izolacji jest przesadne oszczędzanie na materiale. Zazwyczaj materiały tańsze są również gorszej jakości. Dlatego nie warto zmieniać podanych w projekcie produktów na inne, tańsze a co gorsza rezygnować z niektórych materiałów które wydają nam się zbyt drogie. Może tu chodzić o zastosowanie mniejszej grubości warstwy izolacyjnej niż jest zalecane lub rezygnacja z warstwy osłonowej. Co więcej nie można używać do izolacji żadnych roztworów bitumicznych lub lepików asfaltowych ponieważ te produkty do tego się nie nadają. Oczywiście na rynku są obecnie produkty uniwersalne do zabezpieczania fundamentów. Przykładem jest masa KMB, która tworzy gruba warstwę ochronną dzięki czemu też jest trwałą powłoką. Jeżeli będzie odpowiednio ułożona na ścianach fundamentu, zapewni ochronę przez wiele lat. (uprawnienia budowlane program)

Niestaranne izolowanie fundamentów

Zbyt duże tępo pracy często prowadzi do wielu niedoróbek. Natomiast materiały izolacyjne trzeba układać z dużą starannością. Szczególnie gdy chodzi o izolacje przeciwwilgociową a także przeciwwodną, nawet najmniejsza szczelina może doprowadzić do przecieku. Najczęstsze błędy wychodzą przy układaniu papy lub folii hydro izolacyjnych, a także używaniu roztworów bitumicznych. Aby unikać problemów najkorzystniej będzie zastosować materiały bez spoinowe i grubowarstwowe takie jak masy KMB. Nadają się ona zarówno do izolacji przeciwwodnej jak i przeciwwilgociowej. Tworzą bardzo trwałe i elastyczne powłoki. W zależności jaki rodzaj izolacji chcemy wykonać, należy nałożyć odpowiedniej grubości warstwę. (uprawnienia budowlane 2022)
Gdy w gruncie zalegają wody opadowe, lub gdy w sąsiedztwie budynku występują wody gruntowe, izolacja powinna być wykonana z masy KBM. Produkt ten w swoim składzie zawiera drobne elementy styropianu dzięki czemu łatwiej uzyskać grubą warstwę izolacji. Aplikacja roztworu jest bardzo lekka. Z uwagi na to że masy KBM są szybkoschnące, przerwy miedzy nakładaniem kolejnych warstw roztworu są znacznie krótsze niż w przypadku innych produktów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com