fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Błędy popełniane podczas wznoszenia jednorodzinnych domów

Podczas budowy jednorodzinnych domów często dochodzi do pojawiania się błędów, które wpływają na podniesienie się kosztów związanych z inwestycją, a także obniżają one niekiedy ogólną trwałość budynku. Często też wraz z pojawiającymi się błędami zużycie energii w czasie eksploatowania takiego obiektu wzrasta. Na obszarze Polski znajduje się kilka milionów jednorodzinnych budynków. Można wyróżnić w związku z tym trzy odmienne kategorie budowania, które różnią się miedzy sobą wielkością, jakością w wykonaniu oraz wyposażeniem. Domy o najwyższym standardzie wznoszą bogaci ludzie, angażując do tego celu najlepszych wykonawców oraz projektantów. Nie liczą się oni z kosztami, i wszystko w związku z tym jest najdroższe oraz z najwyższej półki. (uprawnienia budowlane kontakt)

Błędy popełniane podczas wznoszenia jednorodzinnych domów
Błędy popełniane podczas wznoszenia jednorodzinnych domów

Druga i trzecia grupa domów

Do drugiej grupy domów zalicza się ludzi, którzy sami wykazują zaangażowanie w projekt oraz w wykonanie domu. Mają oni wiedzę odnośnie tego, jak ma wyglądać dom i do jego wykonania zatrudniają sprawdzonych wykonawców. Sami sprawują nadzór nad budową, aby wszystko było zgodne z ich planem i założeniami. Ostatnią grupą domów są domy, które budują przypadkowi fachowcy. Zwykle ich fachowa wiedza jest niewielka, a zastosowane materiały cechują się gorszą jakością, co wpływa na ich niską cenę. Nie zwraca się tu większej uwagi na jakość pracy. Niekiedy do takiej grupy przypisuje się deweloperów. Chcą oni uzyskać najlepszy maksymalny zysk, przy niskim nakładzie finansowym. (uprawnienia budowlane 2022)

Niepodpiwniczone domy jednorodzinne

Domy jednorodzinne niepodpiwniczone powinny mieć poziom parteru na rzędnej wynoszącej +0,30 m do poziomu terenu. W praktyce oznacza to dwa stopnie wyżej, niż ten poziom . Przy każdym gruncie, który ma odpowiednią nośność oraz niski poziom gruntowej wody, budynek posadowić można na żelbetowych ławach, których grubość wynosi 0,30 metrów. Wykonuje się je z betonu o typie C25/30. Jednak mając do czynienia ze spoistym gruntem przestrzega się tego, aby grunt nie był rozmiękczony przez wodę ani przesuszony, ponieważ jego nośność właściwa jest tylko w naturalnym stanie. Wyżej podany poziom parteru musi być zapewniony nie tylko w związku z kwestią estetyczną, ale także z powodu konieczności zabezpieczenia od zamykania parterowej posadzki. (uprawnienia budowlane program) 

Błędy w podpiwniczeniu domów

Mając dom za głęboko posadowiony w ziemi, bądź posadowiony na ławach żelbetowych poniżej poziomu, jaki ma gruntowa woda występują zwykle bardzo poważne problemy związane z użytkowaniem garaży oraz z zamakaniem, które ma miejsce w piwnicach. (program egzaminu na uprawnienia)  Przy wystąpieniu obfitych opadów deszczu przez garażową pochylnię zalewa się piwnice, w związku z brakiem poprawnych wymiarów odwadniającego korytka. Korytko takie nakrywa się blaszaną ocynkowaną kratką. Niekiedy jest ono pozbawione połączeń z kanalizacją. Nieraz pochylnia garażowa wynosi 45°, co znacznie wpływa na pogorszenie komfortu związanego z użytkowaniem. Mając do czynienia z niskim poziomem projektowania oraz wykonania powstaje wiele błędów, które wiążą się z zapewnieniem szczelności w piwnicach oraz z jej termiczną izolacją.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com