fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Błędy popełniane podczas wykonywania podłogi przemysłowej, jak i błędy w projektach, zapisach mogą powodować różnego rodzaju uszkodzenia i usterki. Jednak warto pamiętać, że tak naprawdę wiele zależy także od użytkowania podłogi. Jeżeli w praktyce będzie ona miała inne zastosowanie, niż jak zakładano podczas projektu i wykonania, taka podłoga szybko ulegnie niszczeniu. (akty prawne uprawnienia budowlane) Uszkodzenia będą występować często, a koszty naprawcze mogą być spore.

Błędy popełniane podczas wykonywania podłogi przemysłowej
Błędy popełniane podczas wykonywania podłogi przemysłowej

Najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania podłogi

Wszelkiego rodzaju błędy przy wykonaniu podłóg zdarzają się dość często. Jednak najczęściej popełniane błędy to:

  • zastosowanie nieodpowiednich materiałów, bądź takich, które mają niski poziom jakości;
  • tworzenie podłóg bez zwracania uwagi na szczegóły zawarte w projektach i innych dokumentacjach;
  • Złe zastosowanie wytycznych producentów oraz zaleceń, powodując w ten sposób mniejszą trwałość podłogi;
  • nieodpowiednie dylatacje, zła lokalizacja, prowadząca do uszkodzeń przy krawędziach posadzki;
  • Nieodpowiednie zastosowanie suchej zasypki.(program egzaminu na uprawnienia)

Zastosowanie suchej zasypki za szybko, bądź zbyt późno powoduje, że przyczepność w stosunku do podłoża obniża się, a czasami nawet wcale jej nie ma. Warto zwrócić uwagę, na czas aplikacji zasypki, i upewnić się, że beton jest odpowiedni. Jeżeli będzie on młody, dojrzewający, w takim wypadku zasypka nie spełni swojej funkcji. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Przykładowy błąd popełniony przez pracowników podczas wykonywania podłogi

W jednej z nowo wybudowanych galerii podczas oddania obiektu do użytku zauważono, że posadzka ma wiele uszkodzeń oraz usterek. W projekcje proces położenia posadzki zakładał 8 etapów. Podczas użycia betonu wykonawca stwierdził, że nie posiada on odpowiedniej jakości, a jego właściwości nie były zgodne z przyjętymi normami. Przy wykonaniu kolejnych pól wykorzystano beton o innych właściwościach spełniających normy. Po zakończeniu wykonania posadzek wykonawca zauważył szereg uszkodzeń. Uszkodzenia te znajdowały się na jej powierzchni górnej. Pojawiły się rysy oraz pęknięcia. Chcąc zbadać poziom uszkodzeń zabrano próbki do laboratorium, aby dokonać wszelkich analiz. Wyniki wskazały, że posadzka nie ma żadnej przyczepności do podłoża. Barwa posadzki była też niejednolita. Na stykających się warstwach pojawiło się cementowe mleczko, które to utrzymywało się ponad 8 godzin. Próbki wykazały też, że znajdują się w nich liczne powietrzne pustki oraz pory, co świadczyło o użytej w nadmiarze zarobowej wody. (uprawnienia budowlane 2022)

Jakie mogły być przyczyny usterek ?

Patrząc na wyżej opisany przypadek przyczyną usterek było przede wszystkim użycie betonowej mieszanki, której skład nie był prawidłowy. Kolejną z przyczyn jest brak odprowadzenia nadwyżki cementowego mleczka, które znajdowało się na płycie, a dokładniej na jej powierzchni. Mleczko powinno zostać usunięte zanim została zastosowana sucha zasypka. Sucha zasypka prawdopodobnie też została zaaplikowana zbyt wcześnie, a także nieprawidłowo. Na końcu została pominięta, bądź skrócona do minimum pielęgnacja zasypki, jej warstwy wierzchniej.

Konsekwencje popełnienia błędów podczas wykonywania podłogi

Konsekwencje popełnienia błędów podczas wykonania podłogi to pękanie posadzki, odpryskiwanie, łuszczenie się. Jej powierzchnia miała na sobie spęcherzenia, a szczeliny dylatacyjne były nieprawidłowe. Barwa podłogi stała się niejednorodna. To wszystko powoduje, że popełnione błędy trzeba naprawić, a koszt naprawy posadzki jest nie mały. Zajmuje ona także wiele czasu. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com