fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Bezpieczeństwo obiektów – rzecz niezauważana?

Przebywając w miejscach użyteczności publicznej rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, jak dany obiekt został zbudowany. Nie interesuje nas warstwa techniczna, interesuje nas głównie to, jak możemy w danym miejscu spędzić czas. Skupiamy się na konkretnych udogodnieniach, nie na tym, jak je zamontowano. Czasem warto jednak zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad rozwiązaniami systemowymi, jakie stosuje się przy budowie obiektów dla wygody ich użytkowników. Mają one duży wpływ na bezpieczeństwo obiektów użyteczności publicznej. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów)

Bezpieczeństwo obiektów – kto i jak o nie dba?

Refleksja poprowadzona w ten sposób może doprowadzić nas do wniosku, że proces budowy nie należy do najłatwiejszych. Wystarczy pomyśleć choćby o ilości przepisów, przez które trzeba się przedrzeć i spełnić, aby wszystko było zgodne z prawem budowlanym. Choć niektóre przepisy mogą być uciążliwe, stworzono je po to, aby zagwarantować bezpieczeństwo użytkownikom obiektów. Każda instytucja musi spełniać te zasady. Niestety od czasu do czasu słyszymy o tragicznych wypadkach na przykład na halach widowiskowych. Nie powinniśmy jednak w takich sytuacjach winić przepisów, a ludzkie zaniechania. Nawet najlepsze przepisy nie będą działały tak, jak należy, gdy nie będą one wdrażane i pilnowane przez właściwych ludzi. Z tego powodu każdy pracownik miejsc takich jak hala wystawowa powinien pamiętać o tym, jakie mogą być skutki niedopełnienia pewnych obowiązków. Duża odpowiedzialność spoczywa również na prawodawcach, którzy starają się trzymać „rękę na pulsie”. (programy do uprawnień budowlanych)

Bezpieczeństwo obiektów – jak my na nie wpływamy?

Nie powinniśmy zapominać, że to my, użytkownicy, mamy też duży wpływ na bezpieczeństwo obiektów użyteczności publicznej. To nasze nieprawidłowe czy wręcz brawurowe zachowanie może przyczynić się do bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia pozostałych użytkowników. Z tego względu w sytuacji gdy pracownik konkretnej instytucji zwraca nam uwagę w kontekście naszego zachowania, warto go posłuchać. Działanie zgodne z przepisami będzie obfitowało nie tylko w bezpieczeństwo nasze i innych, ale i w pozytywny przekaz dla młodszego pokolenia. (testy uprawnienia architektoniczne) (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com